Salvati OLTCHIM si ARPECHIM!

Quoted post


Musafir

#23254 Re: Cernev mai tare ca Stanescu. Presa dezinformata. Se musamalizeaza cazul Cernev?

2014-07-01 05:39

#23231: - Cernev mai tare ca Stanescu. Presa dezinformata. Se musamalizeaza cazul Cernev?

PROVOCARE PENTRU PRESA: CERETI PUNCTUL DE VEDERE AL CONDUCERII OLTCHIM!

 

O chestie normala aici, se doreste o analiza obiectiva.Un punct de vedere corect.


CERNEV NU A FOST DEMIS. CERNEV ESTE "LIBER" PRINTRE NOI SI MAINE POIMAINE POATE SA NE ARUNCE IN AER ASA CUM A FACUT CU CANALUL DE COLECTARE AL APELOR REZIDUALE ... PROBABIL CA SI ATUNCI DORMEA IN TIMPUL PROGRAMULUI DE LUCRU.

Aici deja incepi sa-ti dai cu parerea si mai mult deja incepi sa induci o stare de spirit,tragi concluziile deja,practic le impui.Mai mult, am senzatia ca acel incident a fost pe vremea dlui Roibu si anchetat de dl Roibu.Cine a fost sanctionat?Ai ceva concret?Sau ai tras tu niste concluzii, asa?

 

1.- A DORMIT SAU NU A DORMIT, CERNEV?
2. - A FOST PRINS ASUPRA FAPTULUI ... FOTOGRAFIAT SI FILMAT? DIN ARTICOLUL PUBLICAT DE ZIUANEWS AFLAM CA AVEA (ASA CA TOT SALARIATUL DIN OLTCHIM) TOT CONFORTUL NECESAR SOMNULUI, INCLUSIV PIJAMALE.
3. - CONTEAZA CINE L-A PRINS SAU CONTEAZA CE A FACUT?
4. - DE CE S-A REFUGIAT IN CONCEDIU (MEDICAL SI DE ODIHNA)?
5. - SA TRAGA DE TIMP? SA TRAGA SFORILE?
6. - SA ARUNCE BATISTA PE TAMBAL?
7. - ARE CERNEV CONTRACTUL COLECTIV DE MUNCA DESFACUT?

 

Asta este singura parte cat de cat obiectiva,intrebari pertinente,mai sa nu imi vina sa cred ca vin de la tine.Deci, a fi sau a nu fi! Cu mentiunea ca de la intrebarea  3 (demna de anchetatorii de securitate) deja induci niste idei.

 

Cernev trebuie dat afara fara drept de apel.

 

Ei bine,desi nu esti sigur ca omu dormea,si daca a fost prins dormind,de catre cine si cand, institui ideea ca el trebuie dat afara. Mda.

 

 

Faptul ca a dormit in timpul programului de lucru intr-un post (DISPECER DE PRODUCTIE - contrar fisei de post, ROI si prevederilor legale) care presupune responsabilitate maxima si foarte multa atentie ESTE DE NATURA PENALA SI A PUS IN PERICOL BUNA FUNCTIONARE A INSTALATIILOR DIN OLTCHIM SI VIATA ANGAJATILOR OLTCHIM.

 

Aici TU,marele justitiar,deja esti sigur de aceste fapt. Deci,,cand ai dreptate? Cand te intrebi daca dormea, sau mai tarziu cand deja dai verdictul fara a avea probe?

 

Daca cineva are alta parere si considera ca Cernev nu este un PERICOL IN OLTCHIM in ideplinirea atributilor avute ca DISPECER DE PRODUCTIE (desi parerea mea este ca Cernev este un pericol din toate punctele de vedere pentru OLTCHIM si OLTCHIMISTI) atunci conducerea OLTCHIM trebuie sa desfinteze acest post.

 

Ca esti malitios, tendentios, nu are rost sa mai disctutam. Dar daca are cineva alta parere, ce o sa faci? O sa il injuri?

 

Oricum ai privi, Cernev trebuie dat afara fara drept de apel si trimis acasa sau in Bulgaria cum zice Remus!

 

Daaaa, prietenul tau Remus, ce e drept o "voce" demna de luat ca reper. Ha!

Oricum ai privi.... adica, fie ca dormea, fie ca nu dormea?

 

ATENTIE: NU MUSAMALIZATI CAZUL CERNEV!

 

Chiar ne dorim cu totii asta.

Sa vedem cine baga mizerii din astea si mai ales de ce.

Chiar va rugam sa faceti lumina!

 

 

Deci, in concluzie este evident faptul ca pe tine nu te intereseaza adevarul, pe tine te intereseaza orice motiv invocat spre a-l atinge pe Cernev. Daca el, motivul, nu exista atunci il inventezi! HA

Lupta ta adevarata, cel putin paralela cu titlul topic-ului este axata clar spre a-l denigra pe Cernev si pe cei din jurul sau. De ce? Pentru ca au avut opinii diferite fata de tine, de voi!

Foarte frumos!

 

 


Raspunsuri


Musafir

#23255 Re: Re: Cernev mai tare ca Stanescu. Presa dezinformata. Se musamalizeaza cazul Cernev?

2014-07-01 06:33:06

#23254: - Re: Cernev mai tare ca Stanescu. Presa dezinformata. Se musamalizeaza cazul Cernev?

"Lupta ta adevarata, cel putin paralela cu titlul topic-ului este axata clar spre a-l denigra pe Cernev si pe cei din jurul sau. De ce? Pentru ca au avut opinii diferite fata de tine, de voi!

Foarte frumos!"

Nu stiu daca exista o lupta pentru denigrarea lui Cernev. Cernev s-a denigrat singur prin tot ce a facut (si Coclet stie de ce). Vezi toate discursurile si toate interpelarile lui. Poti a-mi spui si mie concret, punctual, ce a facut Cernev pentru aceasta societate?

........si pe cei din jurul sau..... Pe cei din jurul sau? Cred ca nu e cazul sa vorbim de cei din jurul sau.

Cernev nu a fost decat o unealta folosita de unii pentru dezbinare (dezbina si vei stapanii). Pacat ca nu ati inteles nimc, nu ati inteles ca de fapt nu sunt decat niste jocuri, niste etape prin care aceasta societate trebuie sa treaca pana la intrarea ei in faliment.

De acest lucru nu e strain nici Diculoiu care e principalul vinovat. Daca chiar doreati sa faceti ceva , trebuia sa schimbati totul, dar absolut totul. Va trebuia un lider in primul rand curat, capabil si nu in ultimul rand curajos.

Domnule Diculoiu , dormi in continuare ca planul merge ca uns. Tu esti principalul vinovat de situatia in care a ajuns aceasta societate si nu na refer la perioada anterioara, ma refer doar la perioada de dupa debarcarea fostului management. Daca stiai ca ai probleme si nu poti sa te impui, trebuia de buna voie sa lasi locul altuia.

Parere mea este ca cei doi au mers si merg in continuare mana in mana pana la victoria lor finala care nu e alta decat FALIMENTUL