STOP ABUZURILOR

Quoted post

lucian

#5 Petitia este prost gandita(ridicare masinilor e un rau necesar)

2011-08-18 21:10

Daca masinile nu vor mai fii ridicate se va ajunge la situatia ca pietonii si alte masini sa nu mai aiba pe unde sa treaca pentru ca sunt soferi "romani si tigani" deci nesimtiti prin definitie care parcand blocheaza trotuarele sau parcand in intersectii si locuri pe unde soseaua e stramta bloceaza alte masini.

In forma actuala petitia este un mesaj egoist al miilor de soferi frustrati de faptul ca au avut de platit bani pentru ca le-a fost ridicat masina dar nu sesizeaza ca ridicate masinilor este de fapt un rau necesar. Stiu ca se mai fac si abuzuri pentru ca sunt locuri unde masinile parcate sunt efectiv vanate de acesti ridicatori de masini.

Asadar avand de ales intre abuzurile a sute de mii de soferi "romani si tigani" deci nesimtiti prin definitie si abuzurile unor ridicatori tot romani tot "romani si tigani" deci nesimtiti prin definitie dar mult mai putin numerosi mi se pare ca ridicare masinilor este un rau necesar si mai acceptabil ca sa nu blocam strazile capitalei si ale altor orase mari.

Raspunsuri


Musafir

#6 Re: Petitia este prost gandita(ridicare masinilor e un rau necesar)

2011-08-22 09:48:07

#5: lucian - Petitia este prost gandita(ridicare masinilor e un rau necesar)

Inainte de a comenta poate chiar citesti ceea ce scrie.

"Te-ai întors de la piaţă şi nu ţi-ai mai găsit autoturismul, deşi era staţionat într-o zonă care nu îngreuna circulaţia?"

Razvan

#17 Re: Petitia este prost gandita(ridicare masinilor e un rau necesar)

2012-04-24 20:28:41

#5: lucian - Petitia este prost gandita(ridicare masinilor e un rau necesar)

In aceasta petitie nu e vorba numai de ceea ce spui tu , de acord cu tine , dar cu mentiunea ca nu toti soferi sant asa , eu am patito si nu am incurcat pe nimeni chiar daca respect pietoni si pe celelalte masini , iar preturile care le cer sant nejustificate  si sati mai spun ceva peste 90% din cazuri sant castigate in instanta iar banii sant recuperati de la stat nu de la aceste firme ale apropriatilor din primarii , deci  mai gandestete si semneaza aceasta petitie care ne afecteaza pana la urma pe toti