Salvati OLTCHIM si ARPECHIM!

Quoted post


Musafir

#15729 Re: degeaba !

2014-01-19 16:47

#15721: - degeaba !

Noi i-am tolerat pe GHIOCA si CERNEV - "noi" adica cine? si cam cum adica i-ai tolerat? e cam cum l-am tolerat noi douajdeani pe diculoiu?

- CARE AU CREAT HAOSUL DIN COMBINAT. - gandesti ce scrii?

Cu ajutorul lor, combinatul, a fost subjugat de politicieni. - asta e tare de tot, iar nu gandesti!

Noi nu avem profesionisti, ne-am procopsit cu politruci  - aici sunt de acord cu tine

care se comporta cu noi precum legiunea straina: cine misca in front, DECAPITAT !!!!!  - daca ai exemple, baga!

Greva, nici atat, vor veni 10-15 insi, restul stau la caldurica. - iar sunt de acord cu tine, gasiti numai scuze, de iesit nici atat, doar va vaitati. ATAT ! Deci, pe cine dai vina?

Pitestenii, vor fi dresati de jandarmi sa nu poata pleca din oras.

Singura sansa a noastra, sa ne cumpere cineva. - de aici devine interesant, ciudat, dar stiu si la cine speri/te referi.

O sa aveti surprize mari. Noul director , surpriza,,,,aaaaa......a !!!!

 

Nu este nici o surpriza, stim ca atat dl Roibu cat si altii gen : Diculoiu, Vancea, Talpasanu (care, apropos, si-au luat banii deja pentru loby) si unii mai marunti spera in revenirea fostului director general pe mana rusilor, filiera Basescu - surpriza mare ar fi ca rusii sa aiba si banii si sa faca si treaba! Si sa dea Dumnezeu sa iasa bine, ca e bine pentru oras, in primul rand, pentru noi toti.  Nu un nou Mechel !!!!!

 

Mancatorii de rahat, sa-si pregateasca butelcuta.

Si cum definesti tu "mancatorii de rahat"? Cine sunt aia? Cei care au avut pareri diferite fata de atoatecunoscatori?

Deci, carevasazica, cum spuneai si tu mai sus, mai ceva ca in legiunea straina, dar acu' pe invers; sau, cum spune un vechi proverb latinesc, sa fie dreptate dar nu pentru toti - sau, ca sa intelegi si mai bine, toata lumea trebuie sa doreasca revenirea dlui Roibu, altfel va fi dat afara

CINE NU E CU NOI, E IMPOTRIVA NOASTRA!

Mancatorii de rahat de dinainte au devenit victime si spera sa le satisfaca dorinta de razbunare dl Roibu impotriva actualilor mancatori de rahat.... poftim cultura, deci ! - Din punctul meu de vedere o mare eroare; mai ales ca stiu ca omul are o demnitate mult peste a celor care posteaza pe aici ridicandu-i osanale.

 

Poate sa vina si IiSUS-OAMENI SE VOR MAI DA AFARA !

- se poate intampla, nu insa daca vine si cu bani si sigur vine cu ajutorul lui Dumnezeu in acest caz. :-)

 

Terminati repede cu partidele-campionatele de sah, table, sotronul, ca vin vremuri grele.

- de acord, vremurile grele insa sunt deja


Pavilionul va fi aerisit, sectiile nerentabile -la fier vechi. - se putea face pana acum, intrebati-l pe dl talpasanu de ce nu s-a intamplat acest fenomen, poate nu l-a interesat, sau poate a avut ca tema ca lucrurile sa stagneze, poate nefunctionarea asta duce la o achizitie mai facila... ce poti sa stii?

 

Se aude pe la colturi, ca la PITESTI, s-au facut afaceri mari. Poate se lasa cu "bratari", daca organele se tin de capul lor.

Si la Pitesti si la Valcea, se va lasa cu bratari asa cum se lasa de ceva ani, adica dupa voia si interesele lui Basescu.

 

Incurcate sunt caile domnului,

la care domn te referi? Sper ca nu la Dzeu pentru ca in acel caz trebuia sa scrii cu D mare.

 

lupta pentru ciolan a facut ca astia, sa se pare intre ei.

din partea noastra SA SE ANIHILEZE. COMPLET.

 

Ca o concluzie:

cu totii ne dorim sa mearga lucrurile. Ca se privatizeaza cu rusii, cu chinezii, cu ungurii, cu statul roman..... ca revine dl Roibu, ca vine Vulpescu, ca vine Diaconescu... important este sa se revigoreze treaba; locuri de munca in plus la Oltchim inseamna locuri de munca in oras, in tara.

 

Puneti-va mintea la contributie si lasati orgoliile si dorintele de razbunare; daca putem sa facem ceva, noi, oamenii de rand, haideti sa facem - asta nu include injuraturi, denigrari si alte balacareli.

Raspunsuri


Musafir

#15731 Re: Re: degeaba !

2014-01-19 17:17:53

#15729: - Re: degeaba !

Esti bolnav rau, da rau de tot, de tot rasu. Parca-i fi de la antenele lui voiculescu. Bati campii ca, de tot ceea ce s-a intamplat si se intampla in combinat, este vinovat Basescu.
Adica vrei sa spui ca Basescu nu a dat capital de lucru la combinat; Basescu face ca Oltchimul sa functioneze la 5% din capacitatea de productie; Basescu a disponibilizat salariatii; Basescu vrea sa modifice CCM-ul Oltchim; Basescu s-a plimbat prin Polonia si dupa aceea s-a gandit sa puna combinatu' pe tava PCC-ului.
Ma repet: esti bolnav rau, da rau de tot, de tot rasu.