Abuzurile din Romania trec oceanul

Quoted post

Marius

#26277 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:

2014-01-15 19:41

#26271: Heil Hitler - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:

Daca a ajuns in Parlament inseamna ca a castigat colegiul unde a candidat. Putin probabil ca un bucurestean se duce sa candideze la Oradea unde nu-l cunoaste nimeni. Independentul va candida acolo unde locuieste, are serviciul, prieteni, dusmani, cunoscuti, o anumita reputatie ca doar de-aia l-a votat majoritatea din colegiul respectiv. Nu acelasi lucru se intampla pe listele de partid unde un politician din Dolj poate sa candideze la Vaslui, sa zicem.

Daca nu mai credem in nimic atunci n-are rost sa ne mai punem intrebari.

Raspunsuri

Heil Hitler

#26279 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:

2014-01-15 19:45:12

#26277: Marius - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:

Eu iti respect parerea, dar nu pot fi de acord cu ea.

Da-mi un exemplu de tzara unde se aplica acest lucru, unde un Parlament e plin de "Independenti", si ar si merge treaba bine.

Repet. Societatea civica nu e nascocire a mea sau a nu stiu cui. Ea exista in toate tarile evoluate.

Asta e problema tarii noastre. Ea nu exista cu desavarsire.

Si nu cred ca totul va deveni "ideal", dar oricum mai bine decat acum sigur va fi.