Abuzurile din Romania trec oceanul

Quoted post


Musafir

#11168

2014-01-10 12:36

Peste tot dezgustul pe care il simt cu privire la situatia politica si a reprezentantilor politici, am si satisfactia ca exista un grup de oameni care spun lucrurilor pe nume. Urmaresc antena 3, imi regasesc in aceasta exprimarea gandurilor, a sentimentelor, a convingerilor. Apreciez efortul pe care il faceti si riscul pe care vi-l asumati. Exista si va exista aceasta mafie nenorocita a celor cu bani, a celor care considera ca acesta tara este numai a lor si care aseaza piesele pe masa de sah. Ei exista pentru ca multi inchid ochii, sunt lasi, indiferenti si Dumnezeu sa-i inteleaga cum mai sunt. Am sufletul plin de revolta si indignare. In ceea ce priveste intervenirea din exterior in scopul ameliorarii acestei situatii, sunt sceptica ca acest lucru se va realiza. Sunt mize mari in joc, sfere de influenta, interese politice si financiare. Nu cred ca nu se cunosc problemele mentionate in petitie, mai mult aceste foruri au fost complice de fiecare data. Sa nu uitam ca Uniunea Europeana este aceea care ne impune un salariu minim de mizerie in conditiile in care avem taxe, costuri la alimente si servicii egale daca nu chiar mai mari decat ale tarilor dezvoltate. Este un razboi cu morile de vant. Doar o noua revolutie, prin unirea fortelor celor multi, batjocorati in cel mai grosolan si evident mod, poate va putea schimba ceva. Avem nevoie de persoane competente, bine intentionate, cinstite care sa doreasca sa-si asume aceasta grea povara de a schimba totul. Problema mare este: avem asemenea persoane???????

Raspunsuri

GÂDELE

#11183 Re: pfai

2014-01-10 12:38:33

#11168: -

Amice esti idiot !