Abuzurile din Romania trec oceanul

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Abuzurile din Romania trec oceanul


Musafir

#11176

2014-01-10 12:38

Ne apropiem cu pasi mari catre dictatura,promotor Traian Basescu si cloaca lui care a dezinformat can-celariile OCCIDENTALE-ajutor!

Musafir

#11177

2014-01-10 12:38

Sper ca vom putea uita acesti ani!

Musafir

#11178

2014-01-10 12:38

Regimu Basescu este mai periculos decat fostul regim al lui Ceausescu si-a pus amprenta in magistratura , justitie si in toate forurile de decizie la cel mai inalt nivel , nu suntem o colonie , suntem o tara cu drepturi depline , independenti si am iesit in 1989 in strada pentru democratie si dreptul la opinie .

Musafir

#11179

2014-01-10 12:38

VICTORIE MARE

Musafir

#11180

2014-01-10 12:38

Exista un articol in constitutie care ii obliga pe cei ce sint trimisi de tara sa-i reprezinte interesele in afara hotarelor sale sa fie fideli Statului ROMAN .ART.54.Ce pedepse sint prevazute pentru cei care nu respecta juramantul de fidelitate?Oare Monica Macovei nu poate fi trasa la raspundere pentru ce face in defavoarea ROMANIEI?
d h

#11181

2014-01-10 12:38

ne-am saturat de cateii mincinosi si platiti din banii statului grn procurorul comunist si securist monica macovei autoritatille internationale ,comunitatea europeana ,U S A SA ALE ADEVARUL de la beneficiarii justitiei nu de la stapinii si sforarii acesteia!sper cu adevarat intr-un succes deosebit ala acestei initiative si poporul roman sa fie adevaratul beneficiar

Musafir

#11182 Re: Re: Re: Re: SA VA FIE RUSINEEEEEEE PRIN CE INCERCATI SA PROMOVATI

2014-01-10 12:38

GÂDELE

#11183 Re: pfai

2014-01-10 12:38

#11168: -

Amice esti idiot !

mircea

#11184

2014-01-10 12:39

Dar cei in urma cu 9 ani, ce au facut !in frunte cu ILIESCU si NASTASE ! va temeti ca intra la racoare si DAN al vostru ,s-au vi se face mila de NASTASE :)

Musafir

#11185

2014-01-10 12:39

Doamne ajutane sa se termine odata haosul din Romania.

Musafir

#11186

2014-01-10 12:39

Brav!Tot aşa mai departe!

Musafir

#11187

2014-01-10 12:39

va felicit pentru initiativa.situatia din tara noastra a devenit intolerabila.nu se poate ca un singur individ sa terorizeze 20 mil. de oameni.imi pare rau ca dintr-o viata , si asa destul de scurta ,am pierdut 10 ani. de fapt nu i-am pierdut , i-am trait ingrozitor.e un cosmar din care sper sa ma trezesc. cu stima

Musafir

#11188

2014-01-10 12:39

Desteptă-te române! Cautați mereu sa fiți un exemplu pozitiv pentru cei din jur!

Musafir

#11189

2014-01-10 12:39

Multumesc antenei3 pentru acesta initiative

Musafir

#11190

2014-01-10 12:39

Cred ca sosit momentul unui nou referendum pentru demiterea presedintelui, escroc, mincinos si hot. Si cred ca trebuie lasat fara nici o sursa de venituri, doar cu ce este pe el, fiindca fiind, asa destept poate sa-si faca din nou case, vile si tot ce-si doreste. In plus trebuie desposedati de ceea ce au dobandit pe nedrept si fiicele si ginerii si toate rudele apropiate.

Musafir

#11191

2014-01-10 12:40

Sunt prea vizibile abuzurile din tara ca sa avem ochii inchisi .Do-ar daca nu esti sanatos la cap nu vezi si nu auzi tot ce se intampla cu justitia din aceasta tara.

Musafir

#11192

2014-01-10 12:40

Nu l-am votat niciodata pe acest om.
La inceputul carierei sale plitice,cand a devenit mai vizibila,cu ocazia unei intalniri nocturne cu masele,a facut gestul inpardonabil de a arunca cu o sticla in popor(sunt de la Ploiesti).Precizez ca a aruncat-o dupa ce a baut din ea.
Nu cred ca a fost gestul unui urmas al dacilor(vis a vis de bautura si chefuri), ci cred ca a fost un gest necontrolat al unui om nedemn de a-mi deveni presedinte.
Un gest,atat mi-a trebuit,ca sa spun NU.
Conducatorul unei tari trebuie sa-si iubeasca poporul prin tot ce face.Numai atunci aceasta dragoste se va intoarce cu incredere,cu sustinere si jertfa.
Europenizare nu inseamna disolutie.

Musafir

#11193

2014-01-10 12:40

Ma alatur in mod solidar initiativei dv. si subscriu impreuna cu familia mea in favoarea unui raspuns pozitiv in privinta petitiei.
Va multumim ca existati!

G

#11194

2014-01-10 12:40

D-nule Gadea, sunte-ti un colectiv informat si cult in media Antena 3, mai mult de atat,
detineti o arhiva de informatii video-audio, IMENSA.
Nu uitati, laboratoarele de dezinformare si deformarea realitatilor de la Cotroceni, lucreaza
24 din 24 de ore.
Am semnat petitia, cam pripita si scurta (nu poate informa tot adevarul).
Daca imi este permis, un sfat:
Propun o PETITIE cronologica, pe ultimii 10 (zece) ani, text si film, cu explicatii pe intelesul
tuturor, trimisa pentru informare tuturor celor cu care avem legaturi diplomatice si in special
CLASEI POLITICE ROMANESTI.
(Chiar daca lucrati, cateva saptamani, nu va speriati, ca nu va fi citita, din curiozitate
tot o va citi si analiza pe toate partile).
Subecte avem:
-Vanzarea pamantului Romanesc.
-Jaful padurilor.
-Vanzarea minereurilor (aur, cupru si alte metale rare), gazelor naturale si de sist.
-Sanatate.
-Invatamant.
-Justitie (Raspunderea Patrimoniala a judecatorilor si procurorilor, libera exprimare, e.t.c.).
-Recuperarea valorica a tuturor furturilor din banul PUBLIC.
-Somnolenta PARLAMENTULUI ROMANIEI (consuma sume imense si nu indreapta legile strambe si
nedrepte, ce se aplica propriului POPOR).
-Consultarea ROMANILOR prin referendum (Constitutie, vanzarea resurselor naturale si subterane
ale poporului Roman).
-Crestera nivelului de trai, (cu saraci 'ntr-o tara bogata, saracita de o parte a guvernantilor
si politicienilor Romani in inters propriu). Ex. pot continua.
INTREBARE:
pentru politiceni si guvernanti ai ROMANIEI.
Daca distrugeti si vindeti tot, unde vor lucra si cu ce se vor hrani?, nepotii, stranepotii
vostri si ai nostri (unde am ajuns!, la cele doua Romanii)?
Raspuns:
In prezent mai gestionati o farama de economie (sub mare presiune), in viitor nu veti mai avea
economie si ve-ti incerca sa conduceti destine, (in prezent va jucati cu destinele seminilor
vostri) dar trebuie sa va asumati riscul.
Pentu cei mai in varsta, Tanarul Leninism si Stefan Ghiorghiu spunea:
-,,INVATATI, INVATATI, INVATATI".
-,,NU STII-TE INVATAM, NU POTI-TE AJUTAM, NU VREI-TE OBLIGAM".
-,,FERASCA DUMNEZEU de MANIA PROLETARA", din tezile lui LENIN.
TREZITI-VA PARLAMENTARI!!!!!!!, saracii nu parlamenteaza si nu negociaza.
In prezent parerea mea, FEREASCA DUMNEZEU de MANIA SARACILOR (care nu mai au ce pierde).
Politicieni si Guvernanti, nu ne sfidati, v-am dat votul, nu va bazati pe exploatarea prostiei
umane, nu mai inghitim gogoase, treziti-va si analizati cu atentie DUREREA SEMENILOR vostri si
a poporului pe care inca il mai conduceti.
Parlamentari, indreptati legile strambe, sunte-ti motivati prin vot de 70%, nu ne ignorati.
Faceti proiecte de redresare a tarii pe termen lung, mai aveti putin timp, nu-l irositi,
vine ziua scadentei, ve-ti dori votul meu.

FELICITARI COLECTIVULUI ANTENA 3 pentru primul PAS facut.

Musafir

#11195

2014-01-10 12:40

Daca mai puteti introduce in petitie afirmatia unui judecator clonat cu procuror basist de la inalta curte de justitie in cursul unui proces public " ROMANIA ESTE CONDUSA DE PROCURORI(DNA)", faceti-o cat mai rapid.
De aceasta afirmatie trebuie sa auda sustinatorii lui Basecsu pentru a le inchide gura definitiv.

Musafir

#11196

2014-01-10 12:41

Scapatine de dusmanul nr.1 a tarii de pirat.
romanul

#11197

2014-01-10 12:41

Trebuia luat de guler si dat afara dupa referendum si nu sa mergem acum cu petitii la inalta poarta.Ar trebuii dati afara din viata politica majoritatea politicienilor care au devalizat tara rand pe rand, cand au fost la putere.Sunt sigur ca stiti , asta sa intamplat cu acordul puterii careia i-i cerem acum sprijinul.
uler

#11198 Multa multa prostie

2014-01-10 12:41

voi astia cu politica in sange demostrati inca o datra ca poporul roman nu are viziune sa inteleaga ce se intampla
as remarca vigilinta cu care USL manipuleaza masele de la adevaratele probleme ale tarii si de cand e la putere nu a facut nimic notabil pt tara doar taxe si iar taxe demostrandu-si inca o data ca sunt cei mai buni in a prosti lumea

Musafir

#11199

2014-01-10 12:41

Sper ca voi putea uita acesti ani!
Un Roman

#11200 Re: Re: Re:

2014-01-10 12:42

#10980: - Re: Re:

Domnule Inginer-Doctor daca lucrurile stau asa cum zici am si eu o intrebare !

Dece spui numai de ceilalti dar de Base nimic?

Sunt un familist tata a 2 copii minori. Am o amarata de SC de 5 ani de zile si multumesc lui Dumnezeu ca inca imi mai da putere sa supravetuiesc acestor zile negre. Nu am plecat din tara la munca petru a fi alaturi de familia mea astfel am incercat sa imi fac un rost aici. Am participat la tot felul de licitatii pe modul cinstit dar de fiecare data am primit un sut in fund pentru ca nu sunt membru de partid si iti dau un exemplu: La o lucrare am facut o oferta de 22000Euro ce corespundea tuturor normelor tehnice iar licitatia sa castigat de cineva din partid cu o oferta de 63000Euro Mult mai slab calitativa. Si va pot da mult mai multe exemple. Si acestea sunt sume mult mai mici fata de altele. Unde este corectitudinea acestor basisti? Nu zic ca ceilalti politicieni sunt usa de biserica dar vreau ca justitia sa isi faca datoria si sa pedepsesca pe toti la fel. Fica lui Base a luat 1mil de Euro de la CEC si numai Dumnezeu si ei stiu cum iar noi ceilalti de rand ne chinuim sa luam un AMARAT de credit. Unul din copii mei are juma de an si de 5 luni ma chinui sa iau un AMARAT de credit (respect toate conditiile impuse de CEC) pentru al opera. Nu mai zic ca anul trecut am vrut sa iau un credit de la baci pentru o amarata de casa batranesca (ca sa nu mai stau in chirie) si mau purtat pe drumuri 6luni ca intr-un final sa ma refuze. ASA CA SA NU IMI MAI ZICI TU CA BASE E BUN SI CEILALTI SUNT RAI!