Abuzurile din Romania trec oceanul

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Abuzurile din Romania trec oceanul


Musafir

#10976

2014-01-10 12:08

NU DOAR BASESCU TREBUIE SA PLECE,TREBUIE SA PLECE SI PONTA SI CRIN SI O MULTIME DE PARLAMENTARI CARE NU FAC ABSOLUT NIMIC DOAR IAU SALARII SI BENEFICII.DUPA PAREREA MEA CEL MAI BUN CONDUCATOR PENTRU NOI DACA AR DORI SA CANDIDEZE LA PREZIDENTIALE AR FI DL.RAED ARAFAT SI SIGUR AR CASTIGA ALEGERILE.PE ALTCINEVA NU VAD,PTR. CA NU E SERIOS NICIUNUL.

Musafir

#10977 Re: pentru schimbare

2014-01-10 12:08


Musafir

#10978 Re: Re: Dan Voiculescu

2014-01-10 12:09

#10956: - Re: Dan Voiculescu

Au facut si ei dar au avut vreo 1500 ,hahahahahahahha,Basistilor vi s-a terminat. Poporul s-a desteptat ,nu mai merg minciunile lui Basescu si acolitilor lui.


Musafir

#10979

2014-01-10 12:09

Doresc din tot sufletul ca abuzurile din Romania sa fie cunoscute de de emisarul John Kerry

Musafir

#10980 Re: Re:

2014-01-10 12:09

#10576: Un Roman - Re:

Nu-s PDL-ist. N-am votat cu Basescu si nu mananc ciolane politice.

Daca esti interesat, afla ca sunt doctor (si inginer) si am mai multi ani munciti in cercetare in strainatate decat ani de scoala are alegatorul mediu PSD, sau conducatorul mediu PSD (exceptand diplomele la fara frecventa, la privat, sau cumparate).

Mi-am repatriat taxele pe venit de cate ori am avut ocazia -- adica am platit in tara impozitele pe veniturile mele. Sunt mai multi bani decat va castiga vreodata un bugetar onest in viata lui in Romania. N-am avut nici un beneficiu material din partea statului roman, dar sunt roman crescut, educat si format in Romania in mare parte.

E dificil pentru mine sa vad cat de jos a ajuns clasa politica si cat de manipulati sunt oamenii. E dificil sa vad cum clovnii si limbajul obscen conduc tara, cum plagiatorul Ponta si repetentul Antonescu sunt obedienti criminalului tradator Voiculescu si toti arunca in spatele matrozului Basescu orice responsabilitate a guvernarii.

Sunt aproape 2 ani de cand USL guverneaza, si grija lor e doar Basescu si legi favorizatoare de coruptie, pentru puscariabilii politici si nu numai. Grija pentru viitor lipseste, interesul imediat si furtul au prioritate. Uneori mai vad sperante la Antonescu, dar Ponta din tanarul politician de perspectiva a ajuns doar un infantil infatuat si smecher fara cuvant -- e greu sa fii liderul unui cuib de vipere, de interese ilicite, e greu sa fii in cardasie cu puscariabilii din propriul partid si nu numai.

Informatia se citeste din mai multe surse, se analizeaza, se filtreaza si apoi se foloseste. Din pacate Antena 3 are un numar imens de spectatori fideli, manipulati. Voiculescu si-a cumparat influenta si libertatea cu aceasta televiziune. Gadea, Badea, Tudor si ceilalti, sunt platiti bine si joaca pentru patron.

Faptul ca vin des in tara, ca urmaresc evenimentele si ca m-am intors la aceasta lista, arata ca imi pasa de Romania si de romani. Faptul ca imi ajut conationalii si ca vreau sa revin in economia romaniei ma descalifica in ochii tai.

Eu va doresc sa traiti pe masura muncii voastre, atat si nimic mai mult. Si sa fiti suficient de maturi si de informati sa luati decizii si sa suportati consecintele.


Musafir

#10981

2014-01-10 12:09

repet ce am scris și facebook: scrisoarea era necesară dar mesajul se cam lasă căutat. Băsescu Traian care, cel puțin pe noi, nu ne mai reprezintă trebuie descris cu mesaj direct, fără formule diplomatice, ca urmaș al dictatorilor comuniști.
Personal mă ăntreb cum ar fi arătat România azi, după nouă ani cu Băsescu președinte dacă el ar fi avut condițiile de desfășurare pe care le-a avut Ceaușescu, mic copil, de altfel, față de acest marinar scălâmb.

Musafir

#10982

2014-01-10 12:09

Este de greu de inteles cum state occidentale admirate, accepta, sprijina si un fost communist activ, profitor din tinerete,imbogatit
nesanatos,deghizat in democrat si anticomunist sa fie conducatorul unui popor rabdator in ciuda vointei sale exprimata la Referedumului din 2012

Musafir

#10983

2014-01-10 12:09

nu stiu cine v-a putea face vreodata ceva bun pentru cetateni acestei tari. merge din rau in mai rau si nimeni nu face nimic.Doamne da!

Musafir

#10984

2014-01-10 12:09

Basescu dragged Romania into a dictatorship , worse than the former one we had endured. He controls all the justice system, thru the implementation in key positions of high profile servants, in all and any judicial structures.
Also, he makes use of the former communist propaganda mean , in order to spread his lies and twisted views of Romania "democracy" on all levels, from EU parliament to the White House, and other big capitals around the world.
The corruption that he installed is unbearable, people are getting arrested based on prefabricated/false proofs, while the justice system is returning and declining all the corruption cases made against his acolytes!
USA and EU parliament have been falsely informed about a multitude of actions that our LEGITIMATE government and parliament tried to implement, with lies and false proofs.

Antena 3-televiziune de rahat

#10985 SA VA FIE RUSINEEEEEEE PRIN CE INCERCATI SA PROMOVATI

2014-01-10 12:09

#10938: - Re:

Sunteti o televiziune de rahat prin ceea ce incercati sa promovati. Nu va este rusine nesimtiti ce sunteti. Va aparati penalii in frunte cu Voiculescu pe care il aserviti, in loc sa priviti demni si cu dreptate societatea in care traim si sa criticati hotii, sa-i eliminati. Voi sunteti viitorul? Ce nesimtire va asumati. Bai gadea, (nu meriti sa fii scris cu majuscule) chiar refuzi sa vezi realitatea din aceasta tara? Te-a cumparat Voiculescu cu cativa galbeni si pentru asta mananci la rahat de nu-ti ajunge! Chiar nu vezi ce hotii la drumul mare se petrec in Romania? Incotro ne indreptam fratilor cu unul ca tine ce esti iresponsabil prin indemnul la ura si la nedreptate ce le faci prin televiziunea lui Voiculescu. Rusine, mare rusine sa-ti fie! Sa dea Dumnezeu odata sa fie condamnat acest mare HOT - Voiculescu si sa vedem atunci ce rahat o sa mai mananci. Si apoi poate o sa vina randul si al tau ca eu am timp sa astept.Traiasca ROMANIA SI SA ELIMINAM PENTRU TOTDEAUNA PE HOTI, PE MINCINOSI, PE ''DOCTORII'' CU COPY PASTE-CE AU OBTINUT DIPLOMELE TOT PRIN HOTIE.


Musafir

#10986

2014-01-10 12:09

Multe felicitări pentru această initiativă! Suntem numeroși cei care ne-am simțit brutal nedreptățiți de superficialitatea pe care importanți politicieni europeni și americani au arătat-o în analiza stării actuale din România.

Musafir

#10987

2014-01-10 12:09

Puteti vedea abuzurile procurorilor de la parchetul de pe langa tribunalul Salaj care isi exercita influenta pe langa unii judecatori pentru pronuntarea unor hotarari favorabile lorca sa isi ascunda incompetenta

Musafir

#10988 Re: LOL

2014-01-10 12:10

#10952: JOS ANTENA 3 - LOL

Sa bagi capul in buda. Nici pe Basescu nu meriti sa-l pupi in fund. Basisti imputiti...

 


Musafir

#10989

2014-01-10 12:10

Cetateanul Basescu Traian,a criticat regimul comunist si implicit pe Nicolae Ceausescu.Daca cercetam cu atentie,acuzatiile aduse si le raportam la regimul "Basescu",vom constata ca unele dintre acuzatii sunt gratuite,in schimb el si copii lui au fost "alesi" in functii ca si cei ai celui criticat.

Musafir

#10990

2014-01-10 12:10

Nu meritam lipsa de respect pe care ne-o arata UE, uniune din care facem parte si care promoveaza, in primul rand, la nivel individual, egalitatea intre locuitorii acestui spatiu. Consider ca aceasta atitudine este, pe de o parte determinata de interesele total oculte pentru care a fost infiintata uniunea, iar pe de alta parte de politica interna dusa de alesii nostri vis-a-vis de pozitia sociala a Romaniei in cadrul UE. Am senzatia din ce in ce mai mult ca se incearca sa ni se inoculeze conceptia ca trebuie sa ne fie rusine ca suntem romani si ca rolul nostru va fi in curând de mana de lucru ieftina pentru marile puteri economice din UE. Ne aflam intr-un razboi de cucerire si noi nu stim? Cine va judeca strategiile total paguboase care au fost adoptate in economia Romaniei dupa 1989 si cine ne va face dreptate? Dupa cum se vede, dupa 24 de ani, noi suntem total neputinciosi.

Musafir

#10991 Ar tRe:

2014-01-10 12:10

#10976: -

ar trebui sa pleci si tu ,ca esti dus cu capul.

Acest articol a fost șters de către autor (Arata detaliile)

2014-01-10 12:10



Musafir

#10993

2014-01-10 12:10

Sunt de acord cu initiativa Antenei 3, abuzurile trebuie sa inceteze !

Musafir

#10994

2014-01-10 12:11

VA MULTUMESC PT INITIATIVA ANTENEI 3 ,SUCCES PE MAI DEPARTE !!!!!!!

Musafir

#10995

2014-01-10 12:11

Jos Basescu!

Musafir

#10996

2014-01-10 12:11

Sunt de acord in totalitate cu punctul dv. de vedere si sper sa avem o reusita in conditiile in care ne unim cu totii.Va multumesc pt. aceasta initiativa.Mult succes.

Musafir

#10997

2014-01-10 12:11

trebuie adoptata urgent legea raspunderii magistratilor si atunci nu vor mai indraznii sa faca abuzuri,sint fricosi,ei se bazeaza pe asta .Doi ,luptati sa abroge somitatile din parlament(cei cu 2-3-4-5-6 facultati facute in 3-4 ani)legea care infiereaza libertatea presei,libera exprimare.

Musafir

#10998 Re: Re: Re: Re:

2014-01-10 12:11

#10946: marean - Re: Re: Re:

57 124 persoane au semnat această petiție. Semnăturile provin de la 38 894 adresa IP diferite.

Fa click pe butonul de "Statistici" ~20.000 de semnatari in plus fata de nr de IP-uri.


Musafir

#10999

2014-01-10 12:11

Americanii isi cunosc bine interesul si nu cred ca trebuie sa ne facem iluzii in legatura cu instrumental lor de la Bucuresti.
Nemultumirea generalizata e bine sa fie prezentata si poate prin atitudinea noastra o sa incepem sa ne schimbam.

Musafir

#11000

2014-01-10 12:11

Multa lume ar pune semnatura dar nu au calculatoare.