Salvati OLTCHIM si ARPECHIM!

Quoted post

Sunati-ma! Pe mine ghioca sau pe adjunctul meu ing. orasanu

#15356 Invataturile sofero-sudorului ghioca catre soferii profesionisti din OLTCHIM:

2014-01-08 16:51

1. Cealaltă maşină a intrat în mine fără să mă atenţioneze asupra intenţiilor ei.

2. M-am lovit cu un camion staţionar venind din sens invers.

3. Încercând să omor o muscă, am intrat cu maşina într-un stâlp de telegraf.

4. Conduceam maşina de 40 ani când am adormit la volan şi am avut un accident. 5 Când m-am apropiat de intersecţie, un semn „stop" a apărut în locul în care niciun semn „stop" nu mai apăruse vreodată.

6. Ca să evit lovirea barei maşinii din faţă, am călcat pietonul.

7. O maşină invizibilă a apărut de nicăieri, mi-a lovit vehiculul şi a dispărut.

8. Pietonul nu ştia în ce direcţie să se îndrepte, aşa că l-am călcat.

9. Cauza indirectă a accidentului a fost un ins mărunt într-o maşină mică, cu o gură mare.

10. Stâlpul de telegraf se apropia repede. Am încercat să virez în afara direcţiei lui când el m-a lovit în faţă.

11. Apropiindu-mă de intersecţie, nu am văzut niciun vehicul venind din dreapta mea, aşa că am lovit maşina din faţă. Maşina din faţa mea a lovit pietonul, dar acesta s-a sculat aşa că l-am lovit şi eu.

12. Şoferul dubei s-a uitat exact în ochii mei şi eu am accelerat, pentru că am considerat că ne-am înţeles din priviri. Sigur că n-am mai semnalizat, dar pe urmă şoferul respectiv n-a mai vrut să recunoască că s-a uitat la mine. Dar eu pot să vă spun că are ochii albaştri.

 

(http://www.voceavalcii.ro/2014010818911/Perlele-soferilor-bat-aberatiile-scrise-de-elevi-la-BAC.html)

Raspunsuri