S.O.S. familia!

Quoted post


Musafir

#2746

2013-10-22 20:47

Nu, dar s-a spus ca nu e nevoie sa fii cunoscator de Drept pt. a citi o lege, trebuie doar sa o citesti corect!
Si daca le-am citit eu corect, si cred ca le-am citit corect,si o puteti face si dvs., CNA, le-a incalcat. Si daca le-a incalcat, si se poate dovedi evident, prin citirea legilor, rezulta prin deductie logica, ca paratul e pasabil de pedeapsa, conform legii.
Si vreau sa va mai spun un singur lucru. Ca putem sa dezbatem aici si sa postam cat si ce dorim, caci daca nu luam atitudine, vom ramane cu dezbaterile!

Raspunsuri


Musafir

#2747 Re:

2013-10-23 08:17:41

#2746: -  

 1. din ce am inteles din presa, Pro-tv a fost dat in judecata de cel putin 2 asociatii.

http://www.stiridecluj.ro/national/postul-pro-tv-a-fost-dat-in-judecata-pentru-difuzarea-nuntii-gay

http://ro.stiri.yahoo.com/pro-tv-dat-%C3%AEn-judecat%C4%83-pentru-prima-nunt%C4%83-060908452.html

2. CNA-ului i s-a cerut de catre o alta asociateie sa puna la dispozitie stenogramele sedintei din ziua cand au luat decizia de a nu sanctiona Pro-tv. in baza acelei stenograme este posibil sa se faca alte plangeri si obiectiuni pe langa cele facute deja. CNA poate fi sesizat la adresele de contact pe care le gasiti pe site-ul lor, si sa le transmiteti cererea de a rejudeca cazul Pro-tv conform legii si le puteti expune legile si articolele de lege prezentate deja si poate mai stiti si altele in plus. exista posibilitatea ca in cazul in care CNA continua sa dea raspunsuri evazive, sa se apeleze la procedurile prevazute de lege pentru a fi trasi la raspundere. orice persoana fizica poate sa initieze aceste cereri fata de CNA daca nu are incredere in cele initiate deja de asociatiile interesate. Puteti cere de la CNA detalii despre raspunsurile date sau care sunt in curs de elaborare si care este stadiul verificarilor asupra emisiunii in cauza. senzatia este ca au tratat problema cu superficialitate sau cu rea-vointa.

3. puteti lua legatura cu asociatiile implicate in aceste demersuri si sa le oferitit sprijinul dumneavoastra incat lucrurile sa avanseze in sens pozitiv, sau sa aflati detalii despre proces si altele.

toate cele bune si mult spor la aceleasi cele bune.




Publicitate plătită

Vom expune reclama pentru această petiție în atenția unui număr de 3000 de persoane.

Aflați mai multe informații...