Salvati Canionul 7 Scari

Quoted post


Musafir

#77

2011-05-11 00:25

Pacat de zona aia, ma intristeaza de fiecare data cand merg pe acolo spre Canion si tot mizerie vad.
Chiar fusesem de curand si cand sa revin spre oras am vazut pe drum un cuplu, unde nevasta si-a ascuns bidonul dupa un pui de brad(prea mare lenea sa-l care sau sa-l arunce la un gunoi ceva). Ma enervasem in ultimul hal de educatia primita mai ales rusinos la varsta care erau. In loc sa primim noi educatie din partea lor,am ajuns sa ii reeducam noi pe ei. Halal adulti! Si Romania e plina de ei!!

Raspunsuri

musafir

#83 Re: Adevarat dar neadevarat!

2011-05-11 11:31:27

#77: -

Pentru cel sau cea care a scris la #77, eu nu cred ca tine de edcucatie cat tine de constiinta fiecaruia.Nu cred ca sunt parinti sau profesori care sa le spuna progeniturilor sa-si ascunda bidoanele dupa brazi sau alte mizerii sa le lase prin paduri.Asa sunt ei pur si simplu niste nesimtiti.Cu asta te nasti.In general la scoala daca nu in familie esti invatat sa fii om, dar daca tu esti prost si nu bagi la cap buna cuviinta nu are nimeni ce face.Si foarte multi romani indiferent de varsta sunt asa.Stai linistita ca nici cu tinerii nu imi e rusine.Sa fim seriosi ca chestia cu "in loc sa primim noi educatie de la ei" nu prea tine caci nu o primiti ca nu aveti voi timp si nervi de asa ceva nu pentru ca nu incearca sa v-o dea cineva.Pana la padure uitati-va cum arata scolile in care invatati.V-au invatat cumva maturii sa distrugeti tot ce exista in clasa sa lasati mizerii ca si asa e o femeie de servici care  are job si nu il are degeaba, nu?Eu nu zic halal adulti sau halal tineri ci HALAL ROMANI, care vor sa fie priviti de tarile civilizate cum trebuie dar nu fac nici un efort pentru asta!