S.O.S. familia!

Quoted post

Raluca Negoescu

#2603 O lume normala

2013-09-19 15:46

Nu, draga doamna Dana Cleopatra Captilin...nu se va ajunge prea curand la legalizarea relatiilor intre doua persoane de acelasi sex. Nu in Romania. Noi inca ne straduim sa intelegem diferenta intre anormal si diferit. Noi inca ne scuipam in san cand vedem o persoana cu handicap, noi inca facem glumite prostesti cand vedem o persoana de culoare, noi inca ne invatam copiii sa se spele pe maini daca au fost in aceeasi incapere cu un tigan. Asa ca, nu avem ce discuta desprea acesti extraterestri, acesti klingonieni veniti sa ne corupa copiii, sa ii atraga de partea LOR. Ca doar asta sunt homosexualii, asa-i doamna?
Ma bucur ca ati avut parte de o copilarie intr-o familie "normala", care v-a oferit o copilarie "armonioasa". Dar daca aceasta educatie are ca rezultat condamnarea si evitarea tuturor notiunilor pe care nu le putem intelege, atribuindu-le unei lumi anormale, ma tem ca nu ar fi indicat nici macar sa ne uitam la filmele lui Almodovar (sunt scandaloase,va spun eu...pt ca stiu ca principiile va impiedica sa urmariti asa ceva). Dar eu...vin dintr-o familie anormala, am parinti divortati, probabil ca asta ma face diferita...sau anormala? Cum credeti?
"Din statutul Dumneavoastra de mama" va aratati ingrijorata ca sunt homosexuali la televizor.Dar tot la televizor sunt si crime, razboaie, boli, pruncucideri, catei care mananca oameni, pedofili, sunt si oameni de stiinta care ne explica ca va fi posibil sa ajungem pe Marte, sunt cercetatori care dezleaga tainele creierului uman, tot la televizor este muzica lui Bon Jovi si filmele lui Scorsese, putem vedea ParaOlimpiada, semn ca omenirea asta totusi evolueaza. Aceasta este lumea in care va trai copilul dumneavoastra si copilul meu. Pentru aceasta lume ii crestem, nu pentru una "normala". In aceasta lume ei trebuie sa se simta bine, natural...sa stie "cum functioneaza", sa se simta oamenii timpului lor.
Din aceasta cauza va spun...ca homosexualii sunt ultima mea grija in ceea ce priveste educatia copilului meu.

Raspunsuri

Dana Captilin
Autorul acestei petitii

#2606 Re: O lume normala

2013-09-19 17:32:59

#2603: Raluca Negoescu - O lume normala

Dvs. vorbiti despre lucruri diferite. Aceasta petitie trateaza strict la subiect aspectul homosexualitatii.

Daca doriti conversatie cu mine, exista spatiul mesajelor.




Publicitate plătită

Vom expune reclama pentru această petiție în atenția unui număr de 3000 de persoane.

Aflați mai multe informații...