Sustineti eutanasierea maidanezilor neadoptati in 30 de zile!

Quoted post


Musafir

#1276

2013-09-16 20:51

Cu cat citesc mai multe "comentarii" fara noima "Nu eutanasiere", cu atat imi vine sa iau legea in maini si sa-mi fac singur dreptate!
Nu eutanasiere, ATUNCI CE?
M-am saturat de caini pe strazi, m-am saturat de ipocritii care iubesc doar cainii!


Gata! Maine cumpar otrava si le servesc dulailor de la mine din cartier. Sa nu aud vreun NU, ca ii ia dracu!
De 2 saptamani se miorlaie fara nici un scop. Cainii sunt tot pe strazi!
Pana aici le-a fost! Sa tina parastas la caini!

Raspunsuri

niciunu

#1277 Re:

2013-09-16 21:25:13

#1276: -

cu parere de rau... iubesc toate animalele, am iubit mereu cateii! Tin minte cand eram copil nu reusea mama sa ma conviga sa nu mai aduc zilnic cate unul in casa... dar acum s-a ajuns mult prea departe. Sa ajunga sa omoare oameni e mult prea mult!! Un catel maidanez la o scara de bloc e un lucru, dar 10 in haita intr-un colt de parc, sau intr-un gang sau o straduta mai retrasa e deja foarte periculos. Nu eutanasiere? Bun! Ce alt ceva exista? Castrare? deja ati dat-o-n bara cu asta! Sa-i strangeti in adaposturi? Deja e o fabula si treaba asta... toate tarile civilizate i-au eutanasiat.. nimeni nu se gandeste ca maidanezii oricum nu au un trai bun si oricum nu vor fi niciodata veseli sa vada un strain pe "teritoriul lor" care defapt e al nostru al oamenilor... pacat ca s-a ajuns la cazuri de deces din cauza maidanezilor, pentru ca ne bateam cu pumnul in piept ca suntem o tara civizilata..


Musafir

#1278 Re:

2013-09-16 21:45:41

#1276: -

Otrava nu e o solutie, gandeste-te macar la victimele colaterale, orice animal ar putea inghiti mancarea otravita. Un om a murit intr-un spital psihiatric pentru ca cineva pusese carnati otraviti  in curte, sau in preajma cladirii, nu retin. Se poate intampla orice.


Musafir

#1300 Re:

2013-09-18 09:28:05

#1276: -

hooo, agresivule..