Spune NU eutanasierii cainilor comunitari - PROTECTIA ANIMALELOR

Quoted post


Musafir

#905

2013-09-10 18:22

De trei ori am fost salvata de catre caini de diverse personaje dubioase care ma urmareau pe strada. Am si eu doi caini, si de asta pot sa atest cu certitudine devotamentul neconditionat pe care mi-l ofera acestia. Un caine este mult mai bun decat un om. Pe bunicul acela care si-a violat nepoata de 12ani in repetate randuri si a lasat-o insarcinata de ce nu l-a omorat nimeni? Sau pe tanarul acela care si-a omorat parintii? Sau pe mamele care si au abandonat nou-nascutii in wc-uri si in tomberoane si i-au lasat sa moara acolo? Sau pe violatori si pe pedofili, pe ei de ce nu-i omoara nimeni? Dar pe cei care fac trafic de carne vie, sau trafic de droguri si distrug atatea vieti zilnic? Traim intr-o lume nedreapta in care sufletele nevinovate platesc greșelile unor nenorociti!! Nu luati parte la masacru, spuneti NU EUTANASIERII!!

Raspunsuri

Eu

#911 Re:

2013-09-10 19:26:41

#905: -

prea traziu..tot ce puteti face este  sa adoptati. Eu nu sunt in Romania, am plecat definitiv, de aceea spun: adoptati! de peste 20 de ani am caini despre care vorbesc ca si despre membri de familie, pt. ca asa se si comporta. Mi-au oferit momente amuzante, momente de tandrete, m-au ajutat ca si copilul meu sa aibe inca de mic simtul raspunderii. Sunt sau mai bine ar fi multe de spus. Dar deja s-a votat eutanasierea celor care nu vor fi adoptati. Adoptati!