S.O.S. familia!

Quoted post


Musafir

#1316 Re: Teribil

2013-08-27 18:34

#1313: Eusebiu Popescu - Teribil

Poate nu a iesit chiar un simpozion din aceasta discutie, dar merita mai mult decat izmeniri de la usa cortului. Reactia imi aduce aminte de videoclipuri de pe YouTube ce trateaza stiri pe teme grave si primesc comentarii legate de aspectul fizic al prezentatoarei.

Raspunsuri

Eusebiu Popescu

#1317 Re: Re: Teribil

2013-08-27 19:09:56

#1316: - Re: Teribil

Punctul meu era ca nu arata ca o femeie care traieste in manastire, desi gandeste ca una. Aparentele insala. Mai bine si-ar pune basmaua pe cap si si-ar lasa mustata, la cata habotnicie emana in ceea ce scrie. Nu exista diferente semnificative intre crestinii fundamentalisti si musulmanii fundamentalisti. Cu totii si-au pus ochelarii de cal si refuza sa inteleaga orice nu este inteles in cartea lor sfanta. Si e treaba lor, fiecare e liber sa isi traiasca viata asa cum vrea (in ciuda faptului ca ei nu recunosc acest drept celor care nu-s ca ei), insa nu pot decat sa ma bucur ca nu sunt nevoit sa am de-a face cu asa ceva in familia mea apropiata si sa-i compatimesc pe cei care trebuie sa-si imparta viata alaturi de asemenea persoane (sot, copii, parinti, etc).




Publicitate plătită

Vom expune reclama pentru această petiție în atenția unui număr de 3000 de persoane.

Aflați mai multe informații...