S.O.S. familia!

Quoted post

Ovi

#943

2013-08-23 11:07

Nu, homosexualitatea nu a fost indusa, ea exista in mintea individului, el simte atractia, dar poate tu esti de parere ca acel individ, sa se simta bine in pielea lui, iubind pe cine simte de cuvinta, ar trebui sa pastreze niste aparente fata de unii ca tine si astfel sa se casatoreasca cu o femeie. Nu conteaza pentru tine ca acea casnicie e bazata pe minciuna, ca in fiecare zi in mintea acelui individ se duce o lupta. Asta nu conteaza pentru unii ca voi. Individul nu conteaza, numai aparenta ca el are o "casnicie fericita".

Si sincer da. Eu nu m-am acceptat la inceput si m-am luptat cu acest sentiment de la 13 ani pana la 17, daca ai fi citit ce am scris mai sus, ai fi inteles. Si da, fiindca incercam sa resping ceea ce sunt, ma si gandeam sa ma sinucid ca asa poate o sa scap.

Raspunsuri


Musafir

#945 Re:

2013-08-23 11:28:52

#943: Ovi -

Ovi, lasa-l in pace, omul nu poate sa raspunda la o intrebare simpla: ce propaganda era in 1999...

Ce vrea el, ce vrea Captilin si restul este ca homosexualii sa fie toleranti la intoleranta lor (aka. "religious views") cum spunea cineva intr-un reportaj comic.

Sincer, mi se falfaie de televizor. Lor nu pentru ca asta e parte din educatia care-i defineste. Trist, dar adevarat.




Publicitate plătită

Vom expune reclama pentru această petiție în atenția unui număr de 3000 de persoane.

Aflați mai multe informații...