S.O.S. familia!

Quoted post


Musafir

#767 Re: Adunarea Parlamentara OSCE - p. II

2013-08-21 08:42

#762: Dana Captilin - Adunarea Parlamentara OSCE - p. II

Ai gasit cateva fragmente obscure, neclare cu privire la drepturile pe care le cer homosexuaslii si le fluturi pentru cei care oricum nu inteleg limbajul juridic. Hai mai, nu pacalesti pe nimeni.

Ideea e ca drepturile sunt redactate pe hartie si daca exista sub orice forma, asta nu inseamna ca nj pot fi modificate! Asta sta la baza unei societati democratice, modificarea constanta a legilor care sa vina in favoarea omului. Eu nu am dreptul la parteneriat civil. daca il voi obtine, nu vei fi afectata cu nimic. Nu ma cunosti, nu te cunosc, nu traiesti din banii mei, nu traiesc din banii tai. Iar daca un preot manifesta orice forma de refuz/discriminare in fata unui om homosexual, atata timp cat acel preot lucreaza la stat, isi primeste salariul din banii tuturor care cotizeaza, e normal sa fie sanctionat. Nu ii place, sa nu mai primeasca salariul de la stat, isi poate face cult religios independent si atunci e liber sa spuna "ne rezervam dreptul de a ne selecta clientii (aka. crestinii). Simplu.

Raspunsuri

Dana Captilin
Autorul acestei petitii

#768 Re: Re: Adunarea Parlamentara OSCE - p. II

2013-08-21 08:45:16

#767: - Re: Adunarea Parlamentara OSCE - p. II 

 Numesti fragmente obscure relatarea DIRECTA din cadrul Adunarii Parlamentare a OSCE, a congressman-ului Chris Smith? Sau n-ai vazut ghilimelele?

Vrei filmuletul ? Sau vei spune ca am trunchiat eu filmarile, si/sau prelucrat?

Dana Captilin
Autorul acestei petitii

#771 Re: Re: Adunarea Parlamentara OSCE - p. II

2013-08-21 08:54:13




Publicitate plătită

Vom expune reclama pentru această petiție în atenția unui număr de 3000 de persoane.

Aflați mai multe informații...