S.O.S. familia!

Quoted post

A.

#422 Re: Re: Re: Re: Re: Re:

2013-08-17 09:12

#420: Mayhem - Re: Re: Re: Re: Re:  

 nu stii nimic.

faci tavalug cu toate informatiile pe care le-ai avut la indemana insa faci valuri degeaba. tot ce zici este fara fundament. e ca si cum tu si amicii tai sunteti cei mai luminosi la minte si cei mai deschisi spre tot, dar nu neaparat spre ceva bun. faci cum crezi. treaba ta. vei da raspuns pentru tot ce zici.

sunteti niste mincinosi toti homosexualii si mai ales cu voi insiva. va mintiti pe voi insiva (cu asta nu am o problema) dar sa ne mintiti si pe noi, asta deranjeaza.

p.s. iubirea tocmai prin gradul de responsabilitate se masoara, pentru ca in felul asta se arata ca iti pasa de binele umanitatii, a celor din jurul tau, in mod direct, si a celorlalti in mod indirect.

nu poti sa zici ca, barbat fiind, il "iubesti" pe barbatul de langa tine si dai exemple gresite unor copii, care mai apoi ajung sa-si traiasca viata in destrabalari si contra firii, si mai apoi sa atace familia adevarata cu pseudo-familia de homosexuali, care isi vor ura familia formata din mama si tata. nu cred ca intelegi asta. si probabil ca nu vrei sa intelegi nimic din ce este corect si sanatos.

aveti creierul mult prea excitat in mod animalic ca sa mai puteti vedea lumina. multa sanatate va doresc si in primul rand sa fiti sanatosi la minte. nu mai veniti cu rastalmaciri si minciuni in fata unor oameni care au invatat ce inseamna viata, sa ai copii, sa-i cresti si sa-i educi sanatos. voi, mai intainte de toate faceti ceva sanatos pentru societate si nu va mai credeti cei mai in-dreptatiti.

 

Raspunsuri

Mayhem

#443 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:

2013-08-17 16:37:07

#422: A. - Re: Re: Re: Re: Re: Re:

"nu stii nimic."

Nici nu pretind ca stiu totul, stiu doar ca tu gresesti si ai o viziune ingusta.

"faci tavalug cu toate informatiile pe care le-ai avut la indemana insa faci valuri degeaba."

Macar eu vin cu informatii, si nu cu presupuneri si teorii ale chibritului inventate la o partida de sticlism. De parca tot ce zici tu are fundament... inafara de unul mistic. Si da, eu fac cum cred eu ca e mai bine iar socoteala voi da in momentul in care mi se dovedeste ca am gresit. Insa cand vine vorba de drepturile omului (ca da, cu parere de rau pentru tine, si homosexuali sunt oameni) nu ne jucam de-a d-zeu.

"sunteti niste mincinosi toti homosexualii si mai ales cu voi insiva."

Mai usor cu atacurile nefondate la persoana, daca erai intr-o dezbatere pierdai dreptul la replica de mult...

In primul rand nu sunt homosexual, in al doilea, le sustin cauza pentru ca e una justa. Cunosc o multime de homosexuali care muncesc ca si mine, care isi vad de viata si care vor drepturi, ca de asta platesc taxe si impozite, sa aibe si anumite drepturi. Sa inteleg ca atata timp cat isi indeplinesc obligatiile e bine, dar cand vor drepturi, hopa, nu e bine... Eu unul as retrage drepturi de la alti oameni... dar cum nu totul merge cum vreau eu, o lasam asa. Ti-am mai spus, stai fata-n-fata cu un homosexual sau cu un cuplu de homosexuali, cu o lista de supozitii si vezi cate se adeveresc a fi reale. Eu zic ca nici macar 2 dintre aberatiile tale nu se vor adeveri.

"iubirea tocmai prin gradul de responsabilitate se masoara"

Nu zau? Eu as zice ca o relatie ramane intacta datorita unor circumstante ce nu tin deloc de iubire. Plus, poti sa fi responsabil la locul de munca, dar poti sa nu fi in fata persoanei dragi... nu mai vorbi ca si cum exista un standard, pentru ca nu exista, iubirea nefiind un standard, cu atat mai putin responsabilitatea in cazul iubirii.

"nu poti sa zici ca, barbat fiind, il "iubesti" pe barbatul de langa tine si dai exemple gresite unor copii, care mai apoi ajung sa-si traiasca viata in destrabalari si contra firii"

Nu am asemenea inclinatii, dar ai o minoritate care te contrazice, deci poti sa zici. Supozitia ta era valabila cat nu exista un exemplu ce reprezenta 'exceptia'. Atat timp cat ai exceptii, supozitia ta ramane supozitie. Sunt o sumedenie de copii ce ajung sa se 'destrabaleze' neavand contact cu o persoana de alta orientare sexuala... si sunt cazuri si cazuri. Insa da, daca te referi la cupiii regulati in cur de preoti catolici (si, mai nou, si de ortodocsi, ca doar unde se ascund cei mai multi homosexuali...) te sustin. Poorma, fiecare e liber sa isi traiasca viata dupa bunul lor plac, doar e a lor si nu e problema mea in ce se baga ei, atata timp cat pe mine, ca individ, nu ma afecteaza. De asta nu am nimic cu homosexualii. Mie nu imi fac niciun rau, eu nu le fac lor niciun rau, le sustin cauza pentru ca si eu sunt cam in aceasi oala, in postura de ateu militant.

"si mai apoi sa atace familia adevarata cu pseudo-familia de homosexuali"

Nimeni nu iti ataca tie familia! Nimeni nu iti vrea raul tie si familiei tale! Din partea mea, ca si din partea lor, poti sa te casatoresti si cu un gandac ca nu ma intereseaza! Tu nu vrei sa intelegi ca fiecare e stapan pe viata lui si fiecare are dreptul de a isi cauta propria fericire si de a isi traii viata dupa propriile sale tipare! E asa greu de inteles? Te-a domesticit rau de tot religia asta...

"care isi vor ura familia formata din mama si tata."

De cele mai multe ori, copiii adoptati si crescuti de cupluri homosexuale, isi urasc parintii tocmai pentru ca ei sunt stigmatizati de catre astia ca voi care umbla cu 'normalul' si la randul lor, stigmatizarea cade si pe ei. Poti sa fi parinte homosexual bun, si cunosc un cuplu suedez care a crescut 3 copiii (da, 3) heterosexuali, care nu au probleme cu orientarea sexuala iar copiii le sunt foarte recunoscatori, chiar daca au fost si ei stigmatizati. Tine minte ce iti spun, un homosexual nu se sinucide pentru ca e homosexual, ci pentru ca societatea compusa din oameni ca voi ii dau mereu la oparte, ii blameaza pentru orice nu merge bine, si ii batjocoreste constant, asta in timp ce ei au aceasi obligatii ca si oprimatorii. Pai nu meritati sa vi se arata un deget mijlociu?

"aveti creierul mult prea excitat in mod animalic ca sa mai puteti vedea lumina."

Iar tu cred ca ai creierul gazat de prea multa indoctrinare religioasa homofoba.

"multa sanatate va doresc si in primul rand sa fiti sanatosi la minte."

La fel, de aia ti-am spus sa te grabesti cu controlul acela, ca doar sanatatea e mai buna decat toate. :))

"nu mai veniti cu rastalmaciri si minciuni in fata unor oameni care au invatat ce inseamna viata, sa ai copii, sa-i cresti si sa-i educi sanatos."

Si tu sa nu mai vi cu teoria chibritului despre taietorii de frunze la caini. Nu poti sa zici ca intradevar cunosti viata cand tu nu ai stat fata-n-fata cu un homosexual... insa fiecare poate spune ce vrea, atunci cand nu are argumente, recurge la experienta de viata, chiar daca si aia are lipsuri grave. Nu poti sa zici ca iti poti educa copilul sanatos cand tu il indoctrinezi cu religie, aia e cu mult mai grav si mai crud decat homosexualitatea. Pana si Ceausescu nu iti rapea copilarie si te lasa sa te bucuri de ea in ciclul primar (nu te introducea in sistem prin educatia de partid sau in spiritul regimului comunist). In schimb, in ziua de azi, inca din grupa pregatitoare trebuie sa asculti niste escroci spunand cu un zambet pe buze niste minciuni antice despre un tufis vorbitor si sleahta lui de bolnavi psihici.

"voi, mai intainte de toate faceti ceva sanatos pentru societate si nu va mai credeti cei mai in-dreptatiti."

Idem, poate ar trebuii sa sti ca si 'nenorocitii' aia de homosexuali sunt parte a societatii. Insa e fain cat iti asiguri pensia si pe banii lor, nu-i asa doamna?




Publicitate plătită

Vom expune reclama pentru această petiție în atenția unui număr de 3000 de persoane.

Aflați mai multe informații...