Salvati OLTCHIM si ARPECHIM!

Quoted post

Alain

#3355 Re: Re: Re: Vrajeala

2013-04-13 17:27

#3350: revolutia - Re: Re: Vrajeala

da sa revina dar in alta forma , controlata .... da ne-am face de ras pt ca asta ar fi dovada finala ca statul e de fapt adev vinovat .... stii cum e lumea a crezut in mai bine si acum isi da seama ca isi doreste sa revina ceausescu ,boc , roibu ....

R:

uite cum sta treaba, e un cerc vicios asta - intr-un fel ai dreptate, politicienii sunt cum sunt...etc.... marea problema, in opinia mea insa, este ca de fapt, asa suntem noi....  ceausescu - suntem noi, roibu... la fel, boc, elena udrea, ponta... la acest moment, putem alege pe oricine... orice ai alege, sub o forma sau alta, oamenii sunt... la fel -

 

iar oltchim este un caz particular a tot ceea ce se intampla in tara - exact aceeasi treaba

 

bineinteles ca Roibu nu este singurul vinovat... insa la noi in romanica, lucrurile au mers intr-un asemenea hal, incat nu mai stim clar... ce e corect, ce e legal, ce e moral... oamenii astia au creeat niste ite, cat mai legale, cat mai naucitoare...

 

... pe mine asta ma intristeaza.... nu altceva... Oltchimul isi va reveni, va merge... dar, se putea si mult mai bine... problema este ca noi ne sabotam singuri...pentru ca, asa suntem noi....

Raspunsuri

revolutia

#3359 Re: Re: Re: Re: Vrajeala

2013-04-13 17:49:24

#3355: Alain - Re: Re: Re: Vrajeala

"iar oltchim este un caz particular a tot ceea ce se intampla in tara" - tot comentariu e  bun dar partea asta e perfecta e exact cum il vad si eu , ce se intampla aici asa in toata tara