Salvati OLTCHIM si ARPECHIM!

Quoted post


Musafir

#2484 Re: argumente

2013-03-31 15:35

#2474: Alain Delon - argumente

frumos alain.

la dictatura tu vezi alternativa alta dictatura. vezi cum te invarti in jurul cozii?probabil ai fost asuprit de diculoiu. iar acum astepti sa se intoarca roata sa io tragi tu.asta astepti ?

gresit alain . diculoiu poate fi inlocuit din interior . nu de cernev bica ori dumitru.

-tu cu cernev ai dat cu batul doar in cuibul de viespi. fara sa-l anihilati.mai rau ati facut oltchimului decat sa-l ajutati.

 

Raspunsuri

Alain

#2490 Re: Re: argumente

2013-03-31 16:45:17

#2484: - Re: argumente

frumos alain.

 

:-)

la dictatura tu vezi alternativa alta dictatura. vezi cum te invarti in jurul cozii?probabil ai fost asuprit de diculoiu. iar acum astepti sa se intoarca roata sa io tragi tu.asta astepti ?

 

nu asta am spus - am spus ca e o alternativa sindicala; sau nu inteleg ce vrei sa spui - nu am fost asuprit, m-a enervat nesimtirea lui pe care nu ati vrut sa o vedeti ani de zile....

gresit alain . diculoiu poate fi inlocuit din interior . nu de cernev bica ori dumitru.

 

exact asta am zis si eu - tocmai asta e ideea, ce credibilitate avem cand ne ducem cu un jmeker pe care inca il sustinem... ilogic...

-tu cu cernev ai dat cu batul doar in cuibul de viespi. fara sa-l anihilati.mai rau ati facut oltchimului decat sa-l ajutati.

noi ne ducem lupta noastra, cum sa-l anihiliam noi - voi, cei din SLO trebuie sa ne scapati de el

 

insa dincolo de toate aceste discutii de pe aici, trebuie sa intelegeti ca ne dorim cu totii reluarea activitatii - cu cea mai mare sinceritate iti spun, si chiar mi-ar placea sa treaca momentele astea tampite si sa ne intelegem, si sa ne intalnim la o bere pe undeva....

 

sa dea Dumnezeu sa iasa bine, de maine incepe decisiva, asa ca trebuie sa ne inarmam cu rabdare

 

dar, inca o data va zic, va rog mult - gasiti un om mai cerebral, mai putin patat si incercati sa mergeti impreuna cu ceilalti la discutii la Bucuresti - lasati orgoliile, lasati mandria si hai sa ne unim, ca suntem cu totii in galeata

 

nu vedeti ca asta v-a tinut in loc de la proteste pana acum? ce naiba lupta a dus el pentru angajati? exista oameni destepti in SLO, ce naiba lipsa asta de reactie? hai fratilor ca daca nu acum, atunci cand? hai sa facem ceva bun pentru noi, chiar nu va intrebati de ce pana acum v-a mintit si v-a pus sa stati linistiti?