Salvati OLTCHIM si ARPECHIM!

Quoted post

Daniel

#2462 remember

2013-03-30 23:38

REMEMBER COMENTARIU #109
Re: 2012-09-06 11:11

Recitesc in acest moment toate comentariile postate de la initierea petitiei pana in prezent. Totul se deruleaza in fata ochilor mei ca un film, un film de groaza pentru noi salariatii OLTCHIM care muncim in combinat de peste 25 de ani. Unde am fost si ce am ajuns?

<
Vrem sa ne privatizam, vrem restructurare (pt. ca vrem out din Oltchim acei guralivi nestiutori care au deschis gura doar cand li s-au intarziat salariile), si vrem sa fim platiti pentru cat muncim, nu sa luam un salariu mic doar pentru a mentine in Oltchim inca 10 care stau degeaba si doar vocifereaza! Vrem ca impreuna cu Arpechim sa functionam integrat, sa ajungem sa ne recapatam renumele pe care l-am dobandit pe piata mondiala, datorita conducerii de pana ieri a D-lui Roibu.

Vrem sa muncim si sa luam salarii oneste pentru asta, nu vrem sa fim toti asociati cu protestatarii de ieri seara de la jalnica si aservita televiziune politica Realitatea TV (na.: CERNEV, TOANTA, GHIOCA, ILINESCU, BURDOAZA)! Noi, majoritatea, suntem constienti de cat s-a luptat conducerea Oltchim si Dl. Roibu in special sa mentina ~ 4.000 de angajati, + Pitestiul in conditiile in care peste tot se faceau disponibilizari si se taiau salariile (n.a.: acum vom fi disponibilizati si, se pare ca fara "compensatorii"). Pe noi nu ne intereseaza doar cele 2 salarii din urma (n.a: acum am ajuns in situatia sa avem trei salarii restante, tichetele da masa neprimite desi acestea au fost impozitate, banii de la CAR si de la garantiile materiale furati / deturnati, etc.), ca pe cei de ieri, pe noi ne intereseaza sa avem un loc de munca asigurat si decent. Noi nu spunem "dupa mine potopul", asa cum au facut-o cei de ieri in fata camerei. Noi suntem intr-adevar ingrijorati de ce se va intampla in viitorul apropiat.

Pana acum Dl. Roibu s-a luptat sa ne tina si sa dea un salariu la toti angajatii. Aum a demisionat - ramane sa ne descurcam singuri!>>
CE FACEM ACUM?
CE MERITA GROPARII SI TRADATORII OLTCHIM: familia CERNEV, TOANTA, GHIOCA, ILINESCU, BURDOAZA, BALAN, familia COCLET, familia SPIRU, ILINCA, TALPASANU, POPESCU, MARINESCU, ETC.)?

Raspunsuri


Musafir

#2464 Re: remember

2013-03-31 01:03:45

#2462: Daniel - remember

Draga Daniel,

sunt un cunoscator apropiat al calvarului pe care il traiesc minunatii lucratori ai  acestui concern. Este adevarat ca nu sunt direct afectat ,insa daca vei cauta pe google vei gasi multe luari de pozitii ale mele pentru a face  Europa sa inteleaga ca voi,oamenii care munciti pe aceasta platforma  nu aveti nici o vina ca nu doriti sa fiti  avocati, bancheri de investitii sau consultanti economici. Trebuie sa formati o comisie si sa mergem la Uniune. Am revazut asta seara interpelarile parlamentare si am ramas surprins gasind doar intrebari din partea unei doamne si a unui domn din Duisburg. Nu exista chiar nici un Europarlamentar din Ramnicu - Valcea care sa fie interesat de soarta concitadinilor sai. Vom lupta si vom invinge. O seara buna, Cu drag, Virgil Bestea

EU

#2466 Re: remember

2013-03-31 06:07:24