Salvati OLTCHIM si ARPECHIM!

Quoted post

Alain

#2121 Re: Re: Do si alte clape....te

2013-03-20 15:24

#2119: Arpechimista - Re: Do si alte clape....te

Draga Deloane,

Sa stii ca daca noi am vrut ceva (si ma refer la ultimii 25 de ani) am obtinut, pe cand voi decat ati plecat din cap si ati aplaudat.

R : de acord, cunosc, chiar va felicit pentru demnitate

Am muncit, si ne-am aparat drepturile (chiar si in justitie), am facut greve, am mitingit etc.

R : stiu si asta si chiar va apreciez

Noi nu suntem manevrati de nimeni (si nici intoxicati de Roibu).

R : aici nu stiu ce sa zic, banuiesc ca ai dreptate, mai ales la faza cu R

Ascultam pe toata lumea si nu ne speriem ca voi ca ne da afara. La noi se fac restructurari de 10 ani, iar spectrul somajului nu e atat de pregnant ca la voi, ca nici unul nu am fost nascuti aici. De rafinarii si petrochimii e plin pamantul, nu e obligatoiu sa muncim in Arges. Ne putem angaja oriunde (majoritatea au un sac de diplome cu recunoastere internationala si cate 2 limbi straine vorbite si scrise). Voi vedeti de voi, ca la cum am colaborat cu voi am observat ca sunteti o mare varza murata.

R : stiu si asta, si intotdeauna v-am apreciat profesionalism-ul;

Nu ne plangeti de grija ca pana si pe cel mai ostil dusman al vostru l-am convins ca suntem rentabili.

R: nu asta era intentia, doar imi pare rau de situatie;

Si daca plecam noi avem un contract beton(si in insolventa) si 1-2 ani traim bine mersi.

R: aici nu stiu ce sa zic, dar sper sa nu ajungeti prin tribunale ca e aiurea rau, mai ales cu insolventa

 

Si deci, de ce ma iei la rost?

Raspunsuri

Arpechimista

#2122 Re: Re: Re: Do si alte clape....te

2013-03-20 15:31:24

Nu te iau la rost , ci doar iti explic situatia, ca poate intelegeti si voi situatia macar in ceasul 25.

Apropo"s , la noi se fac angajari( 215 posturi, cf.ultimului plan de afaceri aprobat de banci).

Te vad mai deschis la minte, poate te angajezi la noi, trimite CV-ul la RU DPB.

Poate mai aveti si voi o sansa in afara de sectiile Zarembiste !