Impotriva fracturării hidraulice a gazelor de șist în ROMÂNIA


Musafir

/ #935

2013-02-13 21:33

De ce sunt impotriva...pentru ca tot acest lucru duce la pieirea noastră ca natie si ca sa extind fenomenul pe o scara majora poate duce chiar la dispariția speciilor si a omenirii.Exploatarea gazelor de sist este cea mai mizerabila metoda tehnologica folosită vreodată ,de cea mai joasa speta.Am văzut interviuri cu cei ' mari' de la Chevron si mi-a fost ușor sa înțeleg ca bat moneda pe faptul de a 'oferi aparatelor de romani' locuri de munca.Dar noi oameni buni am trăit si fără Chevrom si fără exploatarea lor,ne-am descurcat in felul nostru mai mult sau mai puțin dar am avut demnitatea noastră de romani,si nu ne-am bătut joc de alții din afara niciodată .Ce sa caute americanul la mine in tara sa-mi exploateze pământul stramosesc si sa ne distruga vietile, pentru care si-au dat sângele si viața Mihai Viteazul si Ștefan Cel Mare .Trebuie sa înțelegem toți absolut toți romanii cu iubire de tara ca trebuie sa fim uniti pana la unu ca sa impiedicam total acest dezastru major cu consecinte dramatice asupra României întregi si a populației ,trebuie sa ne luptam noi pentru noi,ca nu vine nimeni sa ne ajute,sa ieșim cu milioanele in strada si sa ne facem auziti in toate colturile,sa punem stop odată pentru totdeauna la aceasta mizerie care vine dinafara si nu ne lăsa sa trăim linistiti pe teritoriul nostru.Eu personal nu vreau sa cresc copii bolnavi intoxicati cu toate substantele lor chimice care sunt cu miile degajate si in aer,si in subsol si la suprafața solului,nu vreau sa-mi vad pământul si tara distrusă de niște străini mizerabili si imputiti doar pentru ca au milioane.Nu mă interesează miliardele lor,nu mă interesează locurile lor de munca,știu ca romanul e gata sa muncească oriunde ...pentru ca a accepta sa lucrezi pentru Chevron este cea mai josnica si mizerabila munca făcută de om vreodată ,pentru ca se lucrează împotriva vieții,împotriva lui Dumnezeu ,împotriva naturii si a oamenilor !!! Dumnezeu sa ne ajute sa fim tari si sa luptat înainte pentru un drept care este 100% al nostru al romanilor al oamenilor ...acela de a trai in condiții sănătoase pe pământul tau ,in tara in care te-ai născut !!!