Salvati OLTCHIM si ARPECHIM!

x-ulescu

/ #411 despre scopul initial al petitiei

2012-12-02 17:28

Se vede ca va cunoasteti intre voi. Eu nu stiu cine e Fane dar am citit atatea minciuni incat nu stiu daca il baga cineva in seama. Poate ca asta e. Aici da si el din ce poate ca in viata lui reala nu are ocazia.
Singurul lucru important pentru noi este sa functioneze combinatul. Nu-i bagati in seama pe cei care incita la razmerita fara tinta.
Trebuie sa fortam administratia si politicul, la orice nivel e nevoie, sa ne ajute. Pentru ca in halul in care ne-a lasat PDL-ul avem nevoie de ajutor.
In nici un caz cu huliganisme - a la fane stupidul.
Sa gasim argumente si de ce nu solutii pe care sa le propunem.
Pana acum ne-au ascultat si in doua cazuri am cunostinta ca au si aplicat propunerile.
Este o situatie atat de grea incat avem nevoie si de ajutor divin cum spunea cineva pe-aici.
Exista intr-adevar gruparea care nu vrea sa mai mearga combinatul, caci iata, in fiecare zi iese la suprafata cate o ilegalitate.
Problema noastra cu ei este ca sunt bogati, deci puternici si influenti, ei stiu unde sunt bubele, noi le cautam. De fapt nu trebuie sa le cautam ca dau ele navala peste noi.
Cu cat ies la iveala mai multe cu atat sunt mai virulenti.
Nu spun ca actuala conducere este perfecta sau cea mai inteligenta si potrivita dar nimeni altcineva nu ar accepta sa se bage in asemenea hazna, poate nici astia nu acceptau daca stiau ce-i asteapta.
Gruparea care vrea sa amuteasca Oltchimul pe veci stie asta si de aceea instiga la revolta si vrea sa-i goneasca. Cu cat functionam mai mult cu atat se strang dovezile si latul in jurul gatului lor.
Chiar nu ne intereseaza soarta lor, vrem locurile de munca si atat. Nu ne intereseaza razbunarile, vrem sa muncim.
Atacurile continue, cu cleveteli josnice intr-un limbaj incredibil de vulgar au scopul de a slabi rezistenta psihica si sa ne faca vulnerabili.
Bineinteles ca nu-si vor atinge scopul si ne vom ajuta unii pe altii sa avem puterea sa ne adunam si sa ne dirijam energia spre ceea ce dorim, SA FUNCTIONEZE OLTCHIMUL.