Salvati OLTCHIM si ARPECHIM!

N. Burdoaza

/ #399 Oltchim

2012-11-29 21:10

Domnule Alin, spre deosebire de dumneavoastra, eu imi spun tot numele. Normal nici nu ar trebui sa-ti raspund, dar instinctele imi spun ca esti un simplu inginer facut la apelul de seara.
De ce comentezi numai de muncitori? Spune de inginerii veniti in ultimii patru ani si care au luat functii de conducere a instalatiilor si care au avut greseli enorm de mari la care noi muncitorii am tacut si am fost nevoiti sa curatam mizeria lor. De ce nu spui ca la rampa de incarcare va strangeti cate patru sefi si va uitati cu bratele la spate cum doi muncitori (mecanic + operator) trag dupa ei furtune metalice DN 100 x 20 m pentru a racorda cisternele C.F.R. Programul de lucru este de opt ore si este prevazut in fisa postului, este normal sa plecam acasa atata timp cat noi ridicam pompe si motoare de zeci de kg, iar voi dati la canal zeci de tone de produs, iar de la noua dimineata pana la orele paisprezece va petreceti timpul jucandu-va pe calculatoarele Oltchimului (nu toti). Referitor la dumneavoastra, ca ramaneti peste program si veniti si weekendurile, pot sa va spun ca va aparati scaunele caldute pe salarii bunicele si v-a fost frica sa comentati ceva. Alti ingineri buni care au trecut prin acest combinat, si au avut curajul sa spuna adevarul au fost nevoiti sa plece fiindca au devenit incomozi pentru fosta conducere. Pentru voi, pauzele de masa nu erau necesare la ora fixa deoarece nu putea veni un simplu muncitor sa va ridice de la masa. Va urez succes in activitatea viitoare.