Petitie pentru respectarea drepturilor persoanelor cu autism

Jack

/ #81 Un dram de realism....

2012-10-10 13:30

Scriu aceste randuri cu riscul de a aduna sute de mesaje in care sa mi se spuna cat de inuman si insensibil sunt si ca probabil nu merit libertati si drepturi etc... Trebuie totusi sa existe si un avocat al Diavolului, si va garantez tuturor ca eu sunt doar unul din multi alti cetateni liberi cu dreptul de exprimare care gandesc asa.
Scurt pe doi: asistenta medicala plus medicamentele necesare unei persoane de autism necesita resurse financiare considerabile, resurse financiare care in realitate persoana in cauza nu o sa le returneze in realitate niciodata sub vreo forma de impozit sau taxe catre statul roman. Pe cale de consecinta consider ca am tot dreptul de a ma opune si chiar de a cere sistarea oricarei forme de asistenta acordata persoanelor cu autism, intrucat eu si toti cetatenii care privesc aceasta situatie dintr-o perspectiva economica atragem atentia ca investitia respectiva nu produce profit.
Inca o data doresc sa atrag atentia ca aceasta nu este doar parerea mea ci parerea mai multor persoane si ca imi exprim dreptul la opinie intr-un mod civilizat. Am pretentia ca cine doreste sa comenteze pe acest subiect sa o faca in mod civilizat.