Interzicerea pseudo-jurnalistilor pe Dr. Constantin Radulescu

Ovi

/ #11 Re: Re:

2012-09-14 10:54

#9: Dan Muresan - Re:

Esti dus cu pluta prietene.Eu mi-am spus o parere realista si nu sunt gesepist  cocostarc de apa ce esti.Tin cu echipa asta de cand  i-a antrenat Dorinel , de cand  ma regasesc eu in oamenii ce o sustin si o conduc.Dar din pacate vad ca mai sunt si dusi cu capul care nu accepta parerile altora ci sunt  setati pe scandal.Eu nu am zis sa nu laum atitudine, ai inteles gresit.

Am spus doar ca acest fel de atitudine nu aduce nimic bun.Adica interzicerea ziaristilor pe stadion  ar insemna sa fi la fel de marlan ca si ei, sa te pui cu draqu si sa te comporti ca el.NU, trebuie atitudine diplomatica, onoranta si  cu cap facuta.De exemplu , suporterii cheferisti  sa afiseze banere cu  astfel de sloganuri  atat acasa cat si in deplasare pana cand le intra in cap ziaaristilor ca ne pasa ,conducerea clubului ar trebui sa ia atitudine  fata de cele scrise daca nu sunt adevarate, prin neacordare de interviuri, doar in conferinte, la fel si jucatorii si  antrenorii.Nu sa apara toti pe la televiziuni prin tot felul de interviuri ca asta nu aduce bine ci doar le dai sansa  la pulicii de ziarisiti sa inventeze  stiri care mai de care mai pompoase din fiecare cuvant scos de cel care da interviul.Dar  sa interzici  intrarea pe stadion cuiva mi se pare  o atitudine comunista, si te rog nu te ambala  cu nervii ca faci  ulcer sau  te miri ce alta boala pe baza de stres :)