Interzicerea pseudo-jurnalistilor pe Dr. Constantin Radulescu

Chefere

#1

2012-09-12 13:34

Dorim respectarea adevarului, a practicii sanatoase deontologice si a impartialitatii. Ne dezicem de cei care se autointituleaza jurnalisti, dar nu sunt defapt decat niste gorane platite!
Feri

#2

2012-09-12 19:06

GSP a lansat un articol si mai agresiv , ii imita cu grija pe confratii lor de Glina!
puidemorosan

#3

2012-09-13 00:44

Presa de Bucuresti in general este doar o latrina in care se publica gunoaie cat mai "senzationale", iar la capitolul sport se stie clar ca CFR jeneaza de cativa ani "granzii" care nu prea mai apuca prin top. Atunci cand favoritii tai dau dovada de incapabilitate, nu-ti ramane altceva de facut (in opinia lor) decat sa arunci cu mizerii in cei care pot. Sper din suflet sa existe un rezultat la aceasta petitie...
x_loc

#4 mda

2012-09-13 09:24

Al doilea articol este, de fapt, preluat de pe site-ul ziarului ZIUA de CLUJ, lucru care se precizeaza si in interiorul materialului. Nu spun ca cei de la prosport nu sunt de vina, doar ca mai sunt si altii care scriu articole impotriva echipei, din pacate chiar de aici, din Cluj.
Muie Prosport

#5 x_loc

2012-09-13 10:09

cei de la ziua de cluj au luat totul de la prosport si cred ca au si fost platiti de cnv sa publice minciuna
Ovi

#6

2012-09-13 11:15

Nu o sa fie nici o restrictionare, din mai multe motive dintre care enumar 3:
1.Presa este rea oriunde in lume si partinitoare.Sa nu va imaginati ca doar la noi e asa.
2.Daca clubul face acest lucru o sa isi atraga mai multi dusmani , atat din cadrul presei cat si din cadrul suporterilor in general.Sa nu credeti ca in acel moment Prosport o sa isi schimbe haina si o sa faca pe mieluseii.Nu, or sa inventeze mai abitir tot felul de tampenii , or sa destabizeze mai mult situatia in club si in randul suporterilor nostrii , pentru ca na, "e prosti multi" in Romanika, nu ducem lipsa de tantalai..care este.Plus vor fi ajutati in acest sens si de celalate trusturi media , pentru ca astia la greu, se ajuta intre ei.Si nu cred ca vrem sa ne punem toata presa in cap.
3.Motivul principal , care cred ca este cel mai important.Nu poti sa restrictionezi accesul pe un stadion de fotbal, chiar daca e al tau nici unui ziarist din lume intr-o tara democratica.Nu ai nicio lege in sprijinul tau.Poate ma insel eu, dar eu cred ca asa este.
marius88cfrcluj

#7

2012-09-13 16:02

si sper din tot sufletul sa scapam de mincinosii astia de la prosport.forza cfr mandria romanie

Musafir

#8

2012-09-13 19:26

in sfarsit suporterii iau atitudine contra atacurile mediatice rusinoase. bravo!
Dan Muresan

#9 Re:

2012-09-13 23:55

#6: Ovi -

Ovi ori esti angajat la jesepe ori esti rau intentionat.Ceea ce spui tu e calea fara speranta si calea aratata de cei slabi cei care nu vor sa infrunte realitatea,adevarul si daca gandesti asa e rau si de-a dreptul mizerabil. In consecinta mana-ti valul in alte zari ...brusc mi sa facut sila ,te-as injura dar nu ma cobor intratat .Oricum daca dispari de pe suprafata pamantului nu te va regreta nimeni....jigodie

Lori

#10

2012-09-14 01:01

Mai exista unu si la Digisport,unu Radulescu care calca in picioare si ironizeaza numele CFR-ului de cate ori are ocazia (ca CFR face blaturi etc)si dupa care are tupeul sa apara in studioul CL de la stadion...eu sper ca nu-l mai vad in viata mea la Cluj...
Ovi

#11 Re: Re:

2012-09-14 10:54

#9: Dan Muresan - Re:

Esti dus cu pluta prietene.Eu mi-am spus o parere realista si nu sunt gesepist  cocostarc de apa ce esti.Tin cu echipa asta de cand  i-a antrenat Dorinel , de cand  ma regasesc eu in oamenii ce o sustin si o conduc.Dar din pacate vad ca mai sunt si dusi cu capul care nu accepta parerile altora ci sunt  setati pe scandal.Eu nu am zis sa nu laum atitudine, ai inteles gresit.

Am spus doar ca acest fel de atitudine nu aduce nimic bun.Adica interzicerea ziaristilor pe stadion  ar insemna sa fi la fel de marlan ca si ei, sa te pui cu draqu si sa te comporti ca el.NU, trebuie atitudine diplomatica, onoranta si  cu cap facuta.De exemplu , suporterii cheferisti  sa afiseze banere cu  astfel de sloganuri  atat acasa cat si in deplasare pana cand le intra in cap ziaaristilor ca ne pasa ,conducerea clubului ar trebui sa ia atitudine  fata de cele scrise daca nu sunt adevarate, prin neacordare de interviuri, doar in conferinte, la fel si jucatorii si  antrenorii.Nu sa apara toti pe la televiziuni prin tot felul de interviuri ca asta nu aduce bine ci doar le dai sansa  la pulicii de ziarisiti sa inventeze  stiri care mai de care mai pompoase din fiecare cuvant scos de cel care da interviul.Dar  sa interzici  intrarea pe stadion cuiva mi se pare  o atitudine comunista, si te rog nu te ambala  cu nervii ca faci  ulcer sau  te miri ce alta boala pe baza de stres :)

Chefere

#12 Lamuriri

2012-09-14 11:34

Ce observ este ca nu prea ati inteles, unii, demersul. Nu dorim sa interzicem prezenta nimanui pe stadion, nici nu avem cum, nici macar a acestor pseudojurnalisti. Ei au dreptul sa fie prezenti pe stadion in aceeasi masura ca oricare alt spectator. Noi dorim retragerea acreditarilor de jurnalist, interzicerea prezentei lor ca si ziaristi, cu acreditari. Sa stea fain frumos in tribune, sa plateasca bilet ca oricare altul si sa faca ce doresc de acolo. Mai mult de 60% din jurnalistii de la masa presei NU FAC NIMIC IN TIMPUL MECIURILOR, nu scriu nimic, nu iau notite, ce sa mai vorbim de laptop, live text, etc. Multi nici carnetel nu au, stau si se desfata cu sucuri, fumeaza la greu si fac misto! Asta este jurnalismul sportiv in Romania. pe acestia dorim sa ii interzicem la masa presei, dar nu pe stadion!
marius88cfrcluj

#13 Re:

2012-09-14 15:21

marius88cfrcluj

#14

2012-09-14 15:32

am observat si eu ca domnul radulescu cam calca in picioare culorile clubului si ne acuza ca noi facem blatauri.sa ii fie rusine.

Musafir

#15

2012-09-17 00:36

stop lipsei de profesionalism in jurnalism !

Musafir

#16

2012-09-27 10:40

Vranies: gol senzational.....
Reporter : ai telefonul deschis pentru berbecali?
gsp...:steaua nu mai are rivali in ro si joaca in bg.
tibi

#17

2012-09-29 23:46

Nu au ce cauta in incinta stadionului cfr jurnalistii care asi bat joc de echipele din provincie nu neaparat cluj si ridica in slavi echipele din capitala
,U' cluj -napoca

#18

2012-11-16 17:38

eu vas baga pula in cur de unguri si CFR pisamas pe voi