Petiție în atenția lui Crin Antonescu

ADRIANA

/ #843 parerea mea

2012-08-02 00:10

Nu inteleg de ce Domnul Antonescu considera ca tot ceea ce spune domnia lui este adevarul absolut. Oare cat, si paan cand romanii vor trebui sa plateasca pana va intelege si dumnealui ca a fi presedinte inseamna in primul rad sa fiun exemplu pentru ceilalti. Pai sa vedem are cea mai mica prezenta in parlament, job-ul lui. Pai dupa teria asta ar trebui sa stam cu totii sa dormim pentru ca vin altii s munceasca pentru noi.. Poate atunci ii respecta mai mult pe cei spre care sta cu mana intinsa.Tot job-ul lui actual de presedinte interimer presupune sa fie impartial, pai sa vedem, se implica in campanie pentru referendum in calitate de viitor candidat, politic.... oare cand respectam regulile..., vorbim la adresa partenerilor straini ca si cum ei sunt colegii de chiul, nu cei ce ne finanteaza..., prima atributie a job-ului este politica externa, diplomatia ce mult blamata ca inexistenta la Basescu. L a dumneavoastra este sub zero. Pareri personale asupra unei decizii a Curtii Constitutionale inca nepronuntate. Asta cum se traduce, job-ul ctual de presedinte va da oare dereptul sa sugerati ce anume ar trebui s spuna Curte, asta in calitate de oficial pe care o detineti. Nu-mi doresc in Romania sa schim un rau cu unul si mai mare, cu riscul unor noi luni de instabilitate, pentru ca domnia voastra sa-mi demostrati ca sunteti pentru romania un rau mult mai mare si ca ceea ce pana acum ati blamat, cu si mai mare sirg il puneti in practica. cat despre asocierea cu un om care pateaza imaginea tarii mele prin faptul ca este acuzat ca a furat ( domnul Ponta) nu am cuvinte sa calific un astfel de gest din partea unui liberal. si in inchierere va spun ca sunt un om de drepta, ale carr valori se bazeaza pe aceleasi fundamente clare, munca cinstita si recompensa echitabila asupra muncii pot conduce la progresul unei natiunii si nu furtul, minciuna si uniformizarea. Imi este rusine ca liberal sa gasesc in dumneavoastra un tocmai opusul a ceea ce inseamna a fi de dreapta. V-A SCRIS UN MORT,