Petitie impotriva petitiei de modificare barem EN 2012 rom.

Simon Isabel Alexandra

/ #546 Rage Against

2012-07-15 19:13

Se pare ca din nou s-a cedat datorita presiunii. Inca o data am dovedit ca suntem un popor care renunta la punctul lui de vedere doar pentru "comoditate". Aceasta petitie nu a fost creata din "oftica" sau "gelozie", a fost creata pentru a ne apara drepturile. Desi intradevar suntem o "minoritate" noi cei care nu ne lasam opinile influentate de mila acordata celor ce au pus predicativa, avem dreptul de a iesi in fata deoarece indiferent de perspectiva subiectiva a celor "25 000", acest exercitiu a facut diferenta intre cei buni si..."ceilalti". Acum, nu se mai poate face nimic, dar cei care au pus subiectiva merita tot respectul si chiar daca am fost pusi la zid de "majoritatea" oaraba noi nu suntem victimele unie nedreptati, noi suntem victimele mentalitatii "nu a fost vina mea ca am gresit a fost vina lor ca m-au facut sa gresesc".
In concluzie dragii mei cautatori de pertinenta care sunteti impotriva punctului nostru de vedere si considerati ca nu avem voie sa iesim in fata deoarece va eclipsam, e usor sa zici multe, cand nu ai nimic de spus.
Cetatean al orasului Pitesti, imi asum toate cele spuse si cu fruntea sus astept sa aruncati cu pietre dupa mine deoarece sustin un punct de vedere contradictoriu celor "25 000" de oameni.