Impotriva fracturării hidraulice a gazelor de șist în ROMÂNIA


Musafir

/ #440

2012-03-13 09:05

Nu cred ca Barladenii, pe care eu ii stiu ca oameni educati, vor tolera asemenea dezastru ecologic mai ales ca acum cunosc despre ce e vorba. Sper sa reuseasca si sa se mobilizeze impotriva clasei politice care au luat spaga si acum le-a mai ramas doar sa ne ingenungheze pe noi Barladenii. Cand e de impartit bugete au ignorat judetul Vaslui (in toate guvernele) dar acum repede sa faca acest judet catastrofa. Eu sunt plecata de cativa ani din Barlad dar iubesc Barladul. O sa ajungem sa ne fie frica sa ne intorcem acasa, nu o sa avem unde sa ne mai lasam copii in vacante la bunici si deja imi este teama pentru parintii mei ramasi acolo. Deja ma gandesc sa-i mut. Cei care vor ramane nu vor fi ingenunghiati de situatie, vor fi la 2 metri sub pamant!!! Nu asteptati sa le pese de zona noastra celor din America sau celor de la compania Chevron din SUA... celor din Barlad si din zona trebuie sa le pese ca ei traiesc acolo. Stim deja de bolile care vor aparea, de natura care o sa moara, de animalele otavite si ploaia acida care va face sa murim incet dar sigur. VOM MURI CU TOTII.... NU LE PASA CELOR CARE INTOCMESC SI SEMNEAZA CONTRACTE CATASTROFALE PE MILIARDE DE EURO .... NOUA TREBUIE SA NE PESE... VA ROG DIN SUFLET SA VA MOBILIZATI SI SA NU SE INCEAPA FORARILE .... DACA INCEP VA FI UN DEZASTRU TOTAL PENTRU NATURA...PROCES IREVERSIBIL