Apel pentru Schimbare Adevărată!


Musafir

/ #1549

2012-03-11 15:47

Dopa 1989,am crezut ca am scapat de comunism si comunisti dar ,,,,,,ce pacaleala am luat cu totii.
Am incercat sa aduc,cit pot,in comportamentul meu,
solutii si idei,NOI ale DEMOCRATIEI,cum le percepeam EU,trebuiau LEGI NOI ALE DEMOCRATIEI.
sa ne aliniem MODERNISMULUI EUROPEAN si ECONOMIEI DE PIATA,,,,,,dar si aici AM LUAT O MARE TEAPA.
Din MAI 1990,dupa PRIMELE ALEGERI LIBERE,cind electoratul statea la coada sa VOTEZE LIBER pentru primadata,am constatat ca IAR AM LUAT PLASA cu cei ce i-am votat,dindu-mi seaama ca gindul lor,al PARLAMENTARILOR,este doar unul :DE A SE IMBOGATI RAPID,si am inmceput de UNUL SINGUR o LUPTA SURDA,nu mai gaseam macar unul sa mi se alature,TOTI MA FACEAU NEBUN,iimpotriva parlamentarilor CORUPTI,atragind atentia AN de AN unde v-om ajunge,adica la ce am PREZIS EU,la MILIONARI POLITICI la imceput si acum in prezent la MILIARDARI POLITICI cu tendinta de a se 'LUPTA" sa capete locuri fruntase in TOPUL CELOR MAI BOGATI OAMENI DIN LUME,culmea, aceste averi fiind acumulate cu ajutorul VOTULUI NOSTRU,TOTAL PE DOS IN APLICAREA PRINCIPIILOR DEMOCRATICE pentru care AU MURIT,au FOST RANITI,sau si-au pus VIATA ZALOG prin fapte pentru care Ceausescu ii trimetea la CREMATORIU,cu familie cu tot,daca REVENEA LA PUTERE pentru INALTA TRADARE si SUBMINAREA COMUNISNULUI.
Deci de atunci din 1990 si puna acum in 2012,m-am "RAZBUNAT" pe hirtie,scriind TUTUROR FACTORILOR DE RASPUNDERE ALES SI NUMIT IN STATUL ROMAN DESPRE FENOMEN,CE NE ASTEAPTA IN TIMP,iar alesilor nostri PUTIN LE-A PASAT ca si ACUM :

PE PARLAMENT,IL DOARE-N CUR,
DE SITUATIA DIN JUR,
DIN AN,IN AN,E TOT MAI GREU,
PARCA-I VOTARAM IN .....WC-u,
SI VAI DE MAMA LUI DE LEU.

sau :

AM SCRIS LA TOTI,ALESI IN STAT,
MII DE SCRISORI,,,,,M-AM SATURAT,
RASPUNSURI TOT ALEMBICAT,
SI CU ANTET SI STAMPILT,
DAR CONTINUTUL DE,,,,,,,CACAT !

si TOT ASA,de 23 de ani am scris 6o de poezii si
sute de scrisori,I-A DURUT si II DOARE DREPT IN BRACINAR PE TOTI ALESII NOSTRI,putem sa ne MANIFESTAM TOTI ROMANII DEMOCRATIC IN TOATE FELURILE,TOT DE GEABA
tot isi BAT JOC DE NOI,iar vinovatii nu pot fi decit TOT NOI care VOTAM AIUREA,nu pentru NATIUNE SA O DUCA BINE ci PENTRUL BUZUNARUL PROPIU sau a interesrlor de grup.
M-as bucura nespus daca initiativa V-A DA ROADE ?
O DORESC DIN TOTI "BORJOCII"....

CU STIMA LA TOTI,

SADU TRIFAN

Alexandria-Teleorman-Romania
EUROPA