Mi-e dor de CSU - Petiția sibienilor cărora le pasă de sport

Musafir

/ #8

2012-03-09 21:59

Ma intreb oare cati ani au cei care scriu aici?
Eu am fost in sala mica pe vremea cand ne bateam la titlu. Pe atunci Vulc senior era pe banca, Vulc junior la fel (ca si rezerva) si atunci nu vorbea nimeni de nepotism. Nici de incompetenta.
Transparenta bugetului? Poate doar a banilor alocati de stat, fiindca restul chiar nu e treaba noastra nici a altora de a sti cati bani dispune vreun club din sponsorizari.
De acord cu irosirea fondurilor. Dar asta e legata de strategia FRB si de cutumele cluburilor de a nu se lega de jucatori, nu doar de CSU Sibiu, ci in general. In momentul in care Calota pleaca la mai bine,ce sa-i faci, sa-i dai in cap? Jucatorii nu vor in general sa semneze pe termen lung tocmai fiindca daca joaca bine vor sa renegocieze salariile pentru urmaytorul sezon sau sa plece la mai bine, daca joaca prost, isi gasesc ei loc pe aceiasi bani la Dinamo, CSM, si alte echipe de genul. Nu promovam juniori? Stii ca un prapadit de junior roman care ia locul 240 in campionatul European cere salarii cand el nu stie sa se lege la sireturi? Unu' de ala care sare 10 centimetri si bate mingea de parca ar lovi-o cu racheta de tenis... Ce juniori sa promovam cand pe noi ne bate toata lumea??? Azi-maine isi va face Islanda echipa de baschet si ne va bate... de aici rezulta si lipsa de strategie pe termen lung.

Spune-mi si mie, cel care ai scris petitia, ce companie din Sibiu a refuzat sa sponsorizeze CSU din cauza motivelor enumerate de tine?
Spune-mi si mie te rog, tu stii ca un Carutasu sau Burlacu (singurii baschetbalisti romani in activitate)-restul sunt cam desene animate, sa nu se supere pe mine, dar vorbim de baschet, nu de hopa-hopa, nati-o tie, da-mi-o mie, poc la cos in gradina la bunica- castiga cam cat toti jucatorii de la CSU intr-o luna (daca nu mai mult).
Suporterii aia care veneau in sala mica, vin si acum la meciuri si isi incurajeaza echipa, nu injura arbitrii sau adversarii, cum o fac/faceau suporterii de forbal sau folbal... stii tu, tot minge rotunda lovita cu piciorul de purtatori ilegali de ghete cu crampoane in ultimii ani.
Anul trecut tot asa eram cu degetu'n cur pana am batut la Steaua, nu?

MI-E DOR DE SUPORTERII ADEVARATI DE BASCHET