REFERENDUM NATIONAL PT. TRANSFORMAREA ROMANIEI IN REGAT

"ROMANIA TREZESTETE!"

/ #257

2012-02-05 03:27

Romani,acum a sosit timpul sa judecati singuri, sa nu mai lasati ca altcineva sa judece in locul vostru. Din 30 decembrie 1947, pana la 22 decembrie 1989, am fost cu totii redusi la tacere si fortati prin anumite mijloace de catre regimul totalitar comunist, sa judece si sa ne hotarasca doar ei (comunisti) viata noastra. Dupa 1989, pana astazi sau plimbat mai multi presedinti la Cotroceni. La inceput asa zis "provizoriu", (parca ar fi avut nevoie de acomodare) caci, tare greu mai este!?! Dupa acomodare mandat de patru ani! nu-i asa ca doar sa acomodat?! Ei bine, au facut tot felul de promisiuni, tranzitie, campanie de tot felul, libera circulatie a romanilor in Uniunea Europeana (UE), mai departe tot felul de campanii, investitori straini in Romania, vin strainii si ne dau totul gata (noua romanilor), vezi doamne ce buni sunt straini?! "TEPE PENTRU ROMANI!!" fabrici vandute, devalorizarea leului ... cate si mai cate peste Romania!! mai departe pentru Romania, alte alegeri voteaza Conventia Democrata Romana, (CDR) si CASTIGA ROMANIA!! da bine, Romania a votat C.D.R a castigat, iar in Romania nimic in bine nu sa schimbat! Si tot asa mai departe alte campanii, alte promisiuni romanilor (parca nu ar fi destule) intrarea romaniei in UE, parca ar fii depins de noi romanii cand sa intram?! si nu de cei din UE.(SUNT UNI SI ASTAZI CARE MAI AU TUPEUL SI ZIC CA ROMANIA A FACUT TOTUL, DEACEEA SUNTEM IN UE.) uite, nu mai spune?! chiar ai dreptate tu care zici! nu stiu de ce nu face la fel ca Romania sa intre in SCHENGEN?! ba stiu acum Romania nu vrea deaceea nu intra in SCHENGEN.(dupa gandirea unora poate!) iar eu gandesc altfel. am incheat citatul. Sa mergem mai departe cu democratia in Romania, ca doar democratie este nu-i asa?! OK! parca ar fi bine sa umblam putin si la Constitutia din 1991, sa scimbam mandatul presedintelui, caci tare scurt mai este patru ani,nu este suficient, sa-l facem cinci ani caci doar asa este mai bine, zis si facut. Schimbam constititia 1993. Perfect! Din nou "TEAPA LA ROMANI!" Continuam, bineinteles cu "TEPELE" cu ce cu altceva! si asa am tot schimbat,acum e randul nostru "DREPTATE si ADEVAR" (DA) caci doar numai noi o putem face si aduce, ba mai mult "SA TRAITI BINE!" tare bine, CINE??? noi poporul, salari taiate 25%, pensi micsorate 15%,locuri de munca desfintate, multe scoli sunt incuiate si spitale desfintate. De autrostazi sa nu vorbim, pentruca romanului nu ii dorim!! Ba mai mult pe romani iam alungat, si prin strainatate au plecat, sa munceasca cu sudoare, pe noi nici in cot nu ne doare! Noi una buna o stim, FONDUL MONETAR INTERNATIONAL (FMI) II TOT PRIMIM si atat ne indatoram, ROMANIA sa o vindem! "URAAA!" Caci noi suntem aranjati, milioane de EURO noi am depozitat. Iar acum o dam cu criza, sa ne mai iasa incodata miza! "PE ROMANI SA II MINTIM, VOTAND REPUBLICA II TOT PACALIM!" "HA,HA,HA ce FRAIERI SUNT!" Acuma sa o spunem pe a dreapta: "VIN AI NOSTRI, PLEACA AI NOSTRI, IAR VOI (ROMANI) RAMANETI CA PROSTII!" Si iata asa suntem in anul 2012!!! Acum ROMANI dupa lozinca "VIN AI NOSTRI,PLEACA AI NOSTRI!" daca CREDETI SI A-TI TRAIT BINE ACESTI ULTIMI 22 DE ANI VOTATI TOT ASA, IAR DACA SUNTETI CONVINSI CA A-TI FOST MINTITI, INSELATI, UMILITI, BATJOCORITI, USILE VI SE INCHID CHIAR CAND ESTE RANDUL VOSTRU SI DE FIECARE DATA VI SE SPUNE "ACEEASI LOZINCA" VENITI MAINE, IAR MAINE VENITI MAINE, IAR MAINE VENITI MAINE SI TOT ASA MAINE, MAINE, MAINE... CRED CACI ACUM A SOSIT MOMENTUL CA IMPREUNA SA FACEM CE TREBUIE PENTRU NOI ROMANI CU ADEVARAT DACA NE DORIM MAI INTAI BINELE NOSTRU SI A COPIILOR NOSTRI. SCHIMBAREA O PUTEM FACE DOAR IMPREUNA SI NUMAI IMPREUNA ACUM! Sa lasam asa zisa "NEPASARE" cum suntem invatati, sa faca ALTUL. Acel ALTUL nu exista in dreptul MEU,nici in dreptul TAU, asa cum nu se unesc "NICIODATA DOUA LINI PARALELE!" Da, stazi putem sa fim reprezentati noi romani altfel atat in EUROPA, cat si in INTREAGA LUME de o alta persoana nu de cei pe care i-am avut pana in prezent. ROMANIA SE POATE SCHIMBA CU ADEVARAT!! ACEASTA PERSOANA ESTE DOAR MAJESTATEA SA REGELE MIHAI I. DEPINDE DE NOI TOTI CE VREM! ASA SA NE AJUTE DUMNEZEU!!