Apel pentru Schimbare Adevărată!

ioan emil
Musafir

/ #1029

2012-02-02 08:48

FRATI ROMANI DE TOATE NATIILE
ASTAZI SA NE UNIM, PE TIRANI SA-I DOBINDIM,
SI DE DUMNEZEU O VREA, NOI DE CORUPTI VOM SCAPA!
CEI CE TARA O NE-O CONDUC, AVERE DIN NOI SI-AU FACUT!
SI DACA ASTAZI UN-I OPRIM, MAINE DE FOAME MURIM.
-Situatia economoica la care a escaladat tara noastra nu e de fapt determinata de recesiunea mondiala asa cum afirma si reafirma premierii tari, ea este rezultatul pripitelor decizii pe care guvernul de fata si guvernele anterioare le-au luat in cadrul procesului de privatizare. Industria Romaneasca a ajuns in topitoriile Chinezesti cu mult inaintea caderii in recesiune! Cei care au decis soarta vinzari si demolari a fabricilor si uzinelor romanesti, s-au grabit sa se imbogateasca din ele. Nu s-au gindit poate ca, intr-un viitor apropriat aceste decizii vor determina un numai pierderea a milioane de locuri de munca ci o destabilizare economica! Veniturile incasate un acopera cheltuielile pe care guvernul e obligat sa-l faca. Ca urmare ei sa-u hotarit ca deficitul care lipseste sa fie asezat pe umarul romanilor(adica ne pun pe noi sa platim pentru greselile lor)
-De astazi ne vom uni sa spunem nu! pachetelor de austeritate impuse de guvern, ne vom uni sa spunem nu! coruptiei si hotiei guvernamentale, ne vom uni sa spunem nu! tiraniei.
-Dorim ca cei care vor sa guverneze acesta tara in viitor sa puna inainte de tot, binele romanilor, nu aspiratiile lor personale s-au ambitiile lor economice, exact cum este scris in juramintul pe care il rostesc inainte de a-si ocupa posturile.
basescule, tara asta nu ai mostenit-o de la parinti tai, sa faci ce vrei cu ea! E tara tuturor oamenilor care s-au nascut si traiesc in ea. Noi cei de fata te gasim vinovat de mai sus mentionatele acuzatii si iti revocam autoritatea pe care noi ti-am instaurato, te gasim vinovat de tradare nationala, de tradarea intereselor poporului. Tu si banda ta de hoti corupti, care v-ati lacomit la averea poporului a-ti provocat durere si suferinta in inimile noastre(ceva de nedescris), v-ati batut joc de parinti nostri pensionari(aceiasi care au cladit ce voi a-ti furat) in ultimul hal.
Frati mei Romani
Va multumesc ca ati avut rabdare sa-mi cititi rindurile, va admir curajul pe care l-ati aratat cind v-ati hotarit sa iesiti in strada, credetima ca e unica forma in care vom putea schimba ceva in tara asta domnita de injustitie. Toate eforturile prezente ale fiecaruia din noi vor provoca schimbarile pe care tara noastra are asa mare nevoie. Intr-o zi, vom privi impreuna inapoi si vom fi mindri de noi ca am avut curajul sa iesim si sa spunem tot ce am avut de spus.
Dumnezeu sa va binecuvinteze pe toti, si poate...justitia lui va darima tirania ce domneste in prezent.