REFERENDUM NATIONAL PT. TRANSFORMAREA ROMANIEI IN REGAT


Musafir

/ #208

2012-01-29 17:09

Sunt convinsa ca sunt multi oameni de buna credinta, romani adevarati, care doresc reinstaurarea monarhiei.
Cum am putea face asta, pasnic si demn? Stiu bine ca Maiestatea Sa, Regele MIhai, nu ar accepta sa se urce pe tron, ca urmare a unor comploturi sau varsari de sange. Daca ar fi fost asa, ar fi putut sa o faca inca din 1992.
Citind cartea lui Ivor Porter, am avut momente cand mi-am zis - de ce nu a profitat, de ce nu s-a luat cu ei de gat si sa -si fi luat tronul inapoi, dupa caderea comunismului.. de ce a preferat sa-si tina cuvantul dat chiar si in fata acelor mincinosi, fara dragoste de neam !?.. Raspunsul a venit mai tarziu.. pentru ca astfel nu ar mai fi fost exemplul nostru de conduita morala si credinta in adevaratele valori; pentru ca daca ar fi procedat altfel, s-ar fi compromis si n-ar mai fi pastrat imaculata imaginea si constiinta Regelui Mihai..
De aceea, apare intrebarea: cum sa o facem , astfel incat sa fie curat si cinstit, dar SA SE INTAMPLE?
A venit timpul ca rabdarea Regelui Mihai si a poporului roman sa isi arate roadele biruintei!
Dumnezeu sa ne ajute!Romania cheama monarhia!