Spune NU desfiintarii SMURD!RESPECT RAED ARAFAT!


Musafir

/ #44 Re:

2011-12-28 19:51

#42: -

Decizia de a plati trebui luata de oameni nu de un singur om care in 2014 o sa expire ca un produs pe raft in magazin.Insa prin toxicitatea lui face victime care cu greu mai pot fi readuse la o viata normala.Cazul CFR l-am dat deoarec nu este o simpla vanzare cum a fost Petrom.A fost privatizat si divizat in mai multe divizii care serveau aceeasi structura si anume de transport.In final aceste divizii au ajuns sa nu se mai inghita una cu alta pentru ca unii aveau profit dar majoritatea erau pe pierdere.Asta vrea sa se intample si cu legea sanatatii si cu SMURDUL.Baietii destepti care or sa vina cu cateva firme private de ambulanta or sa introduca o lege prin care or sa oblige oamenii sa se aboneze(impropriu spus) sa se asigure la anumite societati care vor avea contract cu firmele lor.Dispeceratele or sa serveasca apelurile tot firmelor acestea ca asa sunt toate politizate iar un serviciu care deserveste in mod gratuit cazuri grave,transport inclusiv aerian al victimelor,descarcerari etc o sa stea pe bara ca asa vor domnii politicieni.Stiu ca si alti politicieni au furat,au vandut dar astia ai lui Basescu l-au intrecut si pe tatal hotilor.Ti-am spus ca lucrez la descarcerare.Poti sa-mi spui ce faci in urmatorul caz?Sa presupunem ca esti din Bucuresti.Te duci spre Sibiu si pe Valea Oltului ai un accident.Ai nevoie de spitalizare.Esti asigurat la o firma privata sau la un serviciu privat de urgenta.Cat crezi ca ar lua firmei private sa vina,sa-ti acorde primul ajutor si sa te duca si la o clinica privata unde ai asigurare?Astept un raspuns.Pe urma o sa-ti spun si varianta corecta.Gandeste cati ani a durat ca SMURD sa ajunga unde este si cat va dura pana ce acele firme private or sa ajunga sa aiba in fiecare judet si in fiecare oras logistica necesara.Nu ti se pare o utopie?