Petitie impotriva maririi tarifelor notariale


Musafir

/ #97 Re:

2011-12-22 01:39

#18: -  

Prostovane, nu vorbim de redactarea si legalizarea semnaturii de pe o procura si in primul rand NU ne raportam la salariile italienilor sau spaniolilor. M-am saturat de bolsevicii ca tine (fi-v-ar naravul uitat o data pentru totdeauna) care de 20 de ani incoace o tot dau cu "lasa ba' ca in Germania sau Italia litrul de benzina costa x marci/euro sau pachetul de tigari costa atata si atata"!!!! Legalizarea semnaturii traducatoriului de catre notar este ABUZIVA!! De ce e obligatoriu ca un gunoi, pus in functie pe pile, sa-mi certifice mie semnatura? De ce de atata amar de vreme nu s-a atribuit aceasta competenta catre TRIBUNAL, asa cum se face in tari mult mai civilizate decat Romania??? Aaa, stai ca tocmai mi-am dat raspunsul, nu suntem destul de civilizati!!! Din cauza limitarii creditarii notarii nu mai fac sute de mii de euro din vanzari asa ca s-au orientat spre acea categorie care o detestau pana nu demult, legalizarile de semnatura. Sa-mi spuna mie cineva care este diferenta dintre aceste scursuri si tiganii care la randul lor s-au reprofilat pe furtul de organe din cauza ca nu le mai mergea cu furatul si cersitul!!.