Deschiderea şcolilor şi grădiniţelor (NU învăţământului online)


Musafir

/ #4

2020-11-25 12:44

Bună ziua! Cea mai potrivita forma de protest pe timpul acestei pandemii, ar fi refuzul părinților in masa de a mai întra copii online. Eu am făcut acest lucru în scris pe grupurile de whatsapp. Am trei fetițe de 1an și trei luni, de 3 ani jumate și de 5 ani. Fizic nu am cum sa fiu și părinte și cadru didactic în același timp. Am incercat, pana am realizat ca de fapt e un joc dea grădinița, al părinților și al educatoarele, ineficient pentru copii, chiar stresant. Copilul trebuie să fie suficient de responsabil și de matur, sa poată învăța online, fără sa aibă un părinte pe care sa îl retina de la responsabilitatea întreținerii familiei, pentru a fi mana educatorului,/profesorului de dincolo de camera. Pana acum ne feream copii de gadgeturile atât de nocive, după recomandările specialiștilor. Acum, nu mai sunt nocive? Noi părinții trebuie să luăm atitudine. Statul este obligat sa le asigure dreptul la educație în egala măsură tuturor. Solicitați părinților sa refuze în masa sa mai între copii în grădinițe și scoli online! Statul sa le asigure condițiile sanitare impuse pentru a merge fizic la grădiniță și școală!



Publicitate plătită

Vom expune reclama pentru această petiție în atenția unui număr de 3000 de persoane.

Aflați mai multe informații...