PETIȚIA " Călin Georgescu - PREMIERUL NOSTRU"


Musafir

/ #1

2020-07-08 15:55

Micul producator este plamanul unei economii sanatoase . Da, m-as intoarce si eu in Romania , acasa, dar sa pot sa realizez proiecte ,sa am "statul " ca partener, un "stat" care sa ma sprijine un pic ,un pic ca sa pot sa- mi iau avantul , nu cãlãul semenilor sai .Ajunsi la ciolan uita ca-s platiti de popor si fac ce le taie prin izmene de parc-ar fi pe toloaca satului lor . Ierta-ma, sunt tare necajita vazand halul in care a ajuns aceasta tara unica in lume, Getia ce a adus cultura in Europa,Getia cu-l Sau Zalmoxis,Getia cu primele sale scrieri ale lumii ,etc etc . Ooooo, se rãscolesc strabunii in mormant vazandu-ne atat de lasi,tâmpiti si descentrati! Am plecat in 9decembrie ,am votat si am facut un pact cu mine insumi; daca mai iese odata Basescu nu ma mai intorc in Romania . Mi-e rusine sa fiu reptezentata de un " hã-hãã-hããã" ! .Va imbratisez si .....SUCCES! SPER ca dnul Georgescu sa nu dezamageasca si el .



Publicitate plătită

Vom expune reclama pentru această petiție în atenția unui număr de 3000 de persoane.

Aflați mai multe informații...