Spune NU Legii Educației Sexuale la preșcolari şi în şcoală!
AV |
/ #11 Ati inteles gresit!2020-05-12 06:00Prescolarii nu ar fi invatati ce este sexul, masturbarea, homosexualitatea etc. Nici macar cei din clasele elementare. Lectiile trebuie adaptate varstei. Micutii ar invata despre imbratisare, fluturi in stomac, respect, siguranta, intimitate, consens. Educatia sexuala nu presupune poze si filmulete cu organe sexuale aratate copiilor care nu sunt pregatiti. Pana a ajunge la alea, sunt multe altele de invatat. Luati in considerare si numarul mare al abuzurilor sexuale, mai ales de catre membrii familiei. Copiiilor le-ar face bine sa invete despre spatiul personal si cum sa respinga pe oricine (posibil abuzator adult) care le incalca acel spatiu. Este un lucru bun, nu vad de ce am lupta impotriva acestei legi, daca intelegem despre ce este vorba. Poate Dvs vorbiti deschis cu copilul Dvs despre emotii si corp, ii explicati tot ce trebuie. Sunt multi parinti care nu o fac. Muncesc mult, sunt plecati sau nu au ei educatia respetiva. Lasati copiii sa aibe acces la informatie. Fiti siguri ca nu la scoala vor invata lucruri daunatoare. Din momentul in care au acces la telefon/tableta, li s-a deschis poarta catre tot de ceea ce vreti Dvs sa-i feriti. Uitati modelul Olandei. De ce sa facem educatie sexuala inca din gradinita? |
|
Împotriva alegerii și menținerii în funcție a unei persoane implicate în lipsirea de viață a unei persoane!
Cerem investigarea suspiciunilor de fraudare a alegerilor și renumărarea voturilor – respectați democrația!
Vrem o legislație pro-europeană a artificiilor care să respecte drepturile românilor la fel ca și drepturile celorlalți cetățeni europeni.
Noi romanii vrem pace! Respect față de toate statele, conform Constituției Romaniei Art 10
Anularea cetateniei Române persoanelor din Republica Moldova
Integrarea medicinilor traditionale si de stil de viata, in ingrijirile medicale
LIBERTATEA de EXPRIMARE
Salvăm Casa Dinu Lipatti
APEL „Salvați Sala CUB”, Teatrul Național Iași
Cerem arestarea lui George Simion pentru instigare la violență și scoaterea în afara legii a partidului AUR
SUNT FEMEIE ȘI AM DEMNITATE, SUSȚIN DIANA GUDIMA!
Spune STOP eutanasierii câinilor sănătoși din adăposturile publice din Timiș!
Cerem sancționarea influenceriței Marilu care a lovit o pisică – STOP cruzimii față de animale!
Susținem desemnarea lui Ilie Bolojan ca Prim-Ministru al României
Doriți să schimbați ceva?
Schimbarea nu se întâmplă dacă tăceți. Autorul acestei petiții a luat atitudine și a acționat. Veți face la fel? Porniți o mișcare socială creând o petiție.
Creeați propria dumneavoastră petițieAlte petiții care v-ar putea interesa
Bursele olimpicilor – investiția în viitorul României, nu o cheltuială!
656 Creat: 2025-06-27
Semnam pentru a ne alege prin vot democratic Avocatul Poporului si cei 9 Judecatori ai Curtii Constitutionale!
21522 Creat: 2025-05-26
GRATIERE 2025
23052 Creat: 2025-02-03
Spunem NU redeschiderii gropii de gunoi de la TITU!
295 Creat: 2025-06-26
Demisia Mihail Neamțu!
2334 Creat: 2025-06-25
ROMÂNIA NU-ȘI SACRIFICĂ COPIII!
302 Creat: 2025-06-25
Sprijin din partea statului pentru beneficiarii programului „Prima Casă (+/1/2/3/4)”.
1094 Creat: 2025-06-23
Referendumul pentru demiterea Preşedintelui României Nicusor Dan
12499 Creat: 2025-06-04
Grevă generală -Ministrul David trebuie să plece!!!
217 Creat: 2025-05-21
Vrem apă potabilă curentă în localitatea Rona, județul Sălaj!
31 Creat: 2025-06-20
Vrem o legislație pro-europeană a artificiilor care să respecte drepturile românilor la fel ca și drepturile celorlalți cetățeni europeni.
3927 Creat: 2025-06-14
Toți elevii cu media 9.50+ merită bursă – stop limitei de 15%!
44 Creat: 2025-06-26
Dreptul la proprietate privata (eliminarea acordului Vecinilor)
22 Creat: 2025-06-27
Dreptul Comunei Corbu pentru apa potabila
227 Creat: 2025-06-26
Petiție pentru responsabilitate fiscală: Eliminarea subvențiilor pentru partide și reducerea cheltuielilor politice până la echilibru bugetar
20 Creat: 2025-06-27
PARLAMENT UNICAMERAL - cu 47 de membri - CU PREZENȚĂ ZILNICĂ LA SERVICIU - 8 ore/zi, 5 zile pe săptămâna, LA BIROUL TERITORIAL (județean/de sector)
56 Creat: 2022-01-28
Declararea Târnăveniului și comunelor afectate ca zonă calamitată
489 Creat: 2025-06-23
Angajare Fara Diploma Bac
24 Creat: 2025-06-27
Revizuirea deciziei de instituire a sensului unic pe strada Weiner Palada, Chiajna
122 Creat: 2025-06-26
Spune NU proiectului de lege 166/2025 – Atac la Canoanele Ortodoxiei
112 Creat: 2025-06-05