Sustin Platforma Romania100


Musafir

/ #2480

2017-02-25 12:32

Daca voi va luati dupa vorbele lui Mircea Cartarescu care doreste un partid a lui Dacian Ciolos dar care sa fie sprijinit de PNL si USR... sigur veti pierde din putinul electorat care v-a ales !!! De ce ??? simplu pentru ca poporul de dreapta nu a iesit la vot in 11 Decembrie tocmai pentru CIOOOLOS ! Da si eu am vrut sa dau votul PNL-ului dar cand am auzit de Ciolos.... am stat acasa ca ceilalti multi romani. Daca azi este la putere PSD-ul se datoreaza idiotilor care l-au pus pe Ciolos pe afise !!! Cilos este un roman care nu mai gandeste ca un roman si de aceea nu are trecere la romani, este un robot care ia decizii cu creierul dar nu cu inima. Este un om care si-a pirdut umanizarea traind printre cei din vest care vad totul prin prizma cifrelor si nu a sufletului. Este un om ratacit in gandirea capitalista fara Dumnezeu... asa ceva nu poate unge la suflet romanii care cred in ceva si rabda. Daca vreti sa pierdeti si alegerile urmatoare lasand PSD-ul la carma tari atunci mergeti inainte cu Ciolos sau cautati un roman care inca este cu sufletul ROMAN si nu un om cu creierii spalati in josnicul capitalism, acel capitalism construit pe materialism in care omul devine un simplu pion mutat pe tabla de sah in interesul bogatului !!!!!