Anularea alegerilor prezidențiale.


Musafir

/ #3188

2016-11-14 21:57

Am semnat această petiție deoarece vreau ca eu și întreaga mea familie sa fie mândră de țară noastră în care poată domni Bunăstarea, Siguranța în ziua de mâine a fiecărui cetățean, Dreptatea și Adevărul -adică legea care sa ne apere drepturile. Prin aceasta petiție vrem ca lucrurile în tara noastră sa se schimbe intradevar iar schemele de cumatrizm, amici de business, corupție, minciuni cu sacul Sì manipulare să dispară în celulele din penitenciare împreună cu cei care sa-u îmbogățit peste seama folosind aceste scheme în timp ce foarte aproape de ei în căsuțe reci și sărăcăcioase își petrec viața o mulțime de pensionari, de-i vezi - i-ți plânge sufletul de mila. Încă pentru ca fraudele electorale comise în interesul câtorva persoane sa fie un motiv convingător de a anula buletinele de vot din acele localități Sau chiar întreg turul doi. Nu știu dacă v-a putea sa-mi răspundă cineva dar voiam sa întreb oare concetățenii noștri din diaspora despre care se spune ca nu au reușit voteze nu puteau fi introduși intr-o lista suplimentară în care sa fie introduse numerele codului personal Sau alte dovezi precum ca votează pentru o singura data? ?? Sunt ferm convins ca țara noastră are nevoie de o gospodina căci gospodarii de pana acum nu prea au reușit sa aleagă grâul de neghina iar oamenii părăsesc tara în fiecare zi mai ceva ca refugiații din Siria sau Africa. Păcat ca se întâmplă aceste lucruri !!!