Anularea alegerilor prezidențiale.

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Anularea alegerilor prezidențiale.


Musafir

#3176

2016-11-14 21:49

Anularea alegerilor

Musafir

#3177

2016-11-14 21:50

.!.   fara pic de rusine , si respect fata ce cetateni . PORCILOR   .!.


Musafir

#3178

2016-11-14 21:51

Vrem alegeri anticipate!!!

Musafir

#3179

2016-11-14 21:51

Semnez aceasta petiție pentru familia mea si pentru toți acei care mi-au altoit dragostea de neam si țara!!! Sa ne ajute Bunul Dumnezeu!!!

Musafir

#3180

2016-11-14 21:51

1. nu am avut posibilitatea sa-mi exercitezi dreptul la vot dupa cum imi garanteaza constitutia
2. fraudele de la sectii si manipularea buletinelor
3. votul Transnistriei

Musafir

#3181

2016-11-14 21:52

Deoarece nu sunt de accord cu rezultatele de la Comisia electorala centrala

Musafir

#3182

2016-11-14 21:53

Maia Sandu Preşedinte !!!


Musafir

#3183

2016-11-14 21:53

Vrem alegeri anticipate!!!

Musafir

#3184

2016-11-14 21:54

Doodon trebie chemat la o intalnire cu diaspora sa spue in fata ca nu a fraudat alegerile si daca e asa increzut in victoria lui ca un mujik cum se lauda el ca e sa propuna singur un revans dar fiind las nu va propune. Eu as propune o dezicere in masa de cetatenia moldovei ca protest ca am crezut ca macar de data aceasta o sa se trezeasca moldovenii dar cred ca le place veata lor.

Musafir

#3185

2016-11-14 21:55

Vreu un viitor farà coruptie in tara nostra. Vrem linga copilasii nostri care au crescut fara parintii plecati peste hotare ca sa agoniseasca ceva.Tin la tara mea,si crede ca Dodon nui un canditat bun pentru Moldova.

Musafir

#3186

2016-11-14 21:56

Pentru ca vrem drepate ,pentru ca ne pasa

Musafir

#3187

2016-11-14 21:56

Diaspora a fost ignorata, este o nedreptate, li s-au incalcat drepturile de vot.


Musafir

#3188

2016-11-14 21:57

Am semnat această petiție deoarece vreau ca eu și întreaga mea familie sa fie mândră de țară noastră în care poată domni Bunăstarea, Siguranța în ziua de mâine a fiecărui cetățean, Dreptatea și Adevărul -adică legea care sa ne apere drepturile. Prin aceasta petiție vrem ca lucrurile în tara noastră sa se schimbe intradevar iar schemele de cumatrizm, amici de business, corupție, minciuni cu sacul Sì manipulare să dispară în celulele din penitenciare împreună cu cei care sa-u îmbogățit peste seama folosind aceste scheme în timp ce foarte aproape de ei în căsuțe reci și sărăcăcioase își petrec viața o mulțime de pensionari, de-i vezi - i-ți plânge sufletul de mila. Încă pentru ca fraudele electorale comise în interesul câtorva persoane sa fie un motiv convingător de a anula buletinele de vot din acele localități Sau chiar întreg turul doi. Nu știu dacă v-a putea sa-mi răspundă cineva dar voiam sa întreb oare concetățenii noștri din diaspora despre care se spune ca nu au reușit voteze nu puteau fi introduși intr-o lista suplimentară în care sa fie introduse numerele codului personal Sau alte dovezi precum ca votează pentru o singura data? ?? Sunt ferm convins ca țara noastră are nevoie de o gospodina căci gospodarii de pana acum nu prea au reușit sa aleagă grâul de neghina iar oamenii părăsesc tara în fiecare zi mai ceva ca refugiații din Siria sau Africa. Păcat ca se întâmplă aceste lucruri !!!

Musafir

#3189 Re:

2016-11-14 21:58

Vreu să m-ai anunț un caz posibil de fraudare,mă numesc Munteanu Radu cetățean al Republicii Moldova r. Hincesti s. Sărateni comuna. Cotul-Morii.Personal am mers să-mi exprim opinia în jurul orelor12:00/13:00,in jurul orelor 14:00/15:00 sa deconectat electricitatea din întreaga comună toți crezând că îi din cauza timpului de afară. Periodic la un interval mic de timp se conecta iarăși se stingea intre paranteze s-a început (SHOW)... Părerea mea,și al multor persoane cunoscute, prieteni, oameni în etate este că intenționat s-a făcut acest lucru, verificând prin telefon și alte raioane dacă tot a fost stinsă lumina la ei.Seara în jurul orei 18:00 am plecat personal la școala din localitate unde se afla secția de votare  să văd cum se desfășoară alegerile fără lumina și dacă a mers toți locuitorii din comuna. Neajungind acolo de la îndepărtare se vedea lumina în secția de votare,întâlnindu-ma cam în același timp cu un observator plecând la benzinărie să-și alimenteze mașina spunându-mi un alt observator ajungând acolo, m-a clacxonat o dată în semn de salutare.Am ajuns la poarta scolii circa20 metri distanță de la ușa secției   de votare văzând 2 observatori stating la ușa secției de votare șezând probabil la (suher) cum zic moldovenii :-D intru în secție toți erau cu lumina de la telefoane și le reproșez în glas tare către toți care erau acolo, (Aici se votează? Sau se Validează?) toți tăceau, o doamnă îmi reproșează cu același ton (hai vina și votează dacă ții a vota) le zic clar că am fost mai devreme sa votez, le cer părerea tuturor celor care erau în sala, cum credeți nu vi se pare că ar fi un motiv deconectarea luminii în localitate și nu numai la noi da și în majoritatea localităților din raion? Și mă consolează o doamnă cu un răspuns călduros, ca așa sa prognozat ca se va stinge curentul din cauza luminii și că îi ceva tocmai de la raion. Aflu de la un observator nu vreu sai dau nume dar îmi zice că se afla în instituție un generator electric și cauza e că nu era motorina din cite țin minte, 4 observatori erau cu urna mobila. Erau toți speriați și era o liniște de parcă aveai impresia că îi la o înmormântare și nu la votare. Plec personal la stația de electricitate din Cotul-Morii Neajungind la ea auzind un sunet de parcă a sărit cineva de pe ea sau pe mine iluzia mă instala. Plec acasă dezamăgit, fix la ora 21:00 se aprinde. Oameni buni...! Oare nu credeți ca este un motiv de a frauda alegerile? Eu cred ca da...

Poate nu am scris atit de caligrafic, dar sper că m-ați înțeles și sper că veți distribui acest mesaj tuturor celor care nu le pasă de viitorul țării sale și își vind demnitatea pentru bani și pute... Va mulțumesc...

 


Musafir

#3190

2016-11-14 21:59

Au fost cumparate multe voturi si fraudate si o multime de cetateni ai Republicii Moldova nu au putut vota din cauza insuficientei buletinelor de vot aflati peste hotare

Musafir

#3191

2016-11-14 21:59

vr fraudeeau alegeri oneste fara















vreau alegeri oneste




Musafir

#3192

2016-11-14 21:59

Pur si simplu vreau sa rasara soarele si peste Moldova,ajunge intuneric...

Musafir

#3193

2016-11-14 21:59

Sunt pentru alegeri corecte si pentru un presedinte inteligent si sincer.

Musafir

#3194

2016-11-14 21:59

vreu sa traesc intun stat de drept dar nu de hot si fraude.

 

 


Musafir

#3195

2016-11-14 22:00

Vreau dreptate, vreau un viitor mai bun. Nu-l vreau pe Dodon presedinte

Musafir

#3196

2016-11-14 22:00

Nedreptate

Musafir

#3197

2016-11-14 22:01

din cauza ca nu me-am putut exprima dreptu la vot ca nu au ajuns buletine .....
Asta e batie de joc de lume noi vrem dreptate

#3198

2016-11-14 22:01

Miscov Galina


Musafir

#3199

2016-11-14 22:02

Știu cu siguranță că alegerile au fost fraudate.Nu vrem un așa Președinte în țara noastră!
Asta e batie de joc de lume noi vrem dreptate

#3200 Re:

2016-11-14 22:02