Dreptate pt micutul Mattias


Musafir

/ #2101

2016-10-21 11:00

Am semnat aceasta petitie pentru ca am trecut si eu prin clipe de groaza cand copilul meu cel mare avea peritonita si am fost la urgenta de 4 ori si mi sa spus ca are rosu in gat sau indigestie . Am fost seara intr-o zi de joi pe 30 noiembrie si am asteptat pana luni 4 decembrie cand era medicul de familie la cabinet ca sa imi dea un bilet de trimitere sa-l consulte tot la urgeta unde am asteptat 4-5 ore pana cand o infirmiera si-a dat seama ce are copilul si a chemot un medic de pe sectie . Bineinteles ca medicul tot de mine s-a luat . Daca nu aveam la mine retetele de la cele 4 vizite care erau scrise pe foi albe de carnetel nu pe cele de reteta si la farmacie le-am primit inapoi nu vroia sa-l opereze. Pentru ca sustinea ca era neglijenta mea ca nu m-am dus mai repede .La internat si mi-a spus sa nu arunc retetele ca daca copilul moare pe masa de operatie sa se poata disculpa. Ba pe deasupra la ultima vizita la urgenta cand au sustinut ca are rosu in gat i-a dat tratament pentru adult dar el avea doar 7 ani .Domnul doctor care era de garda era cu o tanara studenta (practicanta) care era mai importanta decat copilul meu si multi altii care asteptau de ore in sir .