Susțin !!! Statutul CFR -istului


Musafir

/ #189

2016-10-02 14:21

Am semnat aceasta petitie pentru ca de la o varsta de peste 52 de ani..numai corespundem in primul rand vizita medicala..nu mai poti sa ti pasul ca la 20 de ani..nu te mai poti urca pe un semnal..nu mai poti merge cu o geanta de scule de circa 7..8 kg..cel putin in spate sa faci distante km.de cel putin 6..7 km..distanta de BLA..nu se mai fac angajari..si munca cu care o faceam acum 30 de ani..cu 37 de oameni pe atunci..acum o facem in 10 oameni..si cu salar de mizerie..condiții de munca fff grele..deci intrun cuvant..sunt de acord cu acest statut al Feroviarilor. .sa nu mai vorbeasca dna.Campeanu...da..trec eu in locul ei..ai Parlamentariilor..si ies la pensie la 80 de ani..imi convine..si sa treaca ei..sa vada cum e sa fi la siguranta circulatie..cum s.ar uza...prin frig ger.ploaie.cald.ninsori..zi..si nopti..sa aud..daca or sa se mai opuna...Atit le doresc...si in sfarsit..ultima..speranta de a obtine acest drept
.Greva pe timp nelimitat...toate trenuriile oprite...deci...Sindicatelor Unitiva!!!!!!