Expulzarea ambasadorului SUA din Moldova


Musafir

/ #287

2016-08-30 11:32

"Cred ca Texasul este al Mexicului iar celelate state formeaza artificial SUA iar ele ar trebui sa fie administrate independent de cine vrea. Este cazul ca fiecare stat american sa-si ia soarta in maini si sa devina independent samd/etc."
Daca ambasadorii unor tari ar declara ceva de genul asta in SUA, ce s-ar intampla?
Deocamdata cred ca individul ori este o gluma proasta a SUA venita prin estul Europei sa faca avere pe spinarea prostilor( o vrea si el sa dea un tun de un miliard in Basarabia,daca la rusi a tinut la americani de ce sa nu tina), ori chiar este un stalinisto-nazist convins.
Una peste alta a jignit toate etniile din Basarabia, Romania, Ucraina, Rusia. Pe mine unul m-a jignit enorm. Mai ales ca stiu, ca si in razboi ca si pe timp de pace, oficialii, civilii si soldatii americani sunt prelucrati sa fie civilizati, sa respecte localnicii , istoria si civilizatiile respective. Basarabia este teritoriu romanesc dintotdeuna. Cu toate denumirile sovietice , ruse samd si mai nou americane, Basarabia este Romania.