Morometii la subiectul 3 la bac
Greseala e greseala,fratilor |
/ #1520 Re:2016-07-05 19:21Formularea a fost aceeasi in fiecare an. Greseala e greseala,nu sustin ca a fost facuta intentionat ca doar asta au invatat. Dar greseala se plateste din pacate sau din fericire. E vorba de corectitudine. Niciodata nu s-a cerut un roman cu actiunea intr-o anumita perioada de timp,cel putin nu in ultimii 10 ani din cate stiu eu. Scuzele se gasesc usor,toata lumea se ascunde dupa degetul intins spre Minister si spre cei care au facut subiectele,dar e mai greu sa iti recunosti greseala vad. Pentru cei care au gresit din emotii : sincer imi pare rau pentru voi,fara sarcasm. Nu doresc nimanui asta,dar se intampla din pacate. Greseala e greseala. Cumva o sa se rezolve. Pentru cei care n-au pus mana pe carte in anii de liceu si acum vin cu pretentii : De-aia ne ducem dracu',ca aveti voi gura mai mare decat aia care chiar au ceva in cap. Bine ca veniti cu paragrafe luate de pe net aiurea legate de ce tip de roman e Morometii,dar pe carte 4 ani n-ati pus mana. Nu mie ar trebuie sa-mi fie rusine ,ci voua,dar tot astia care incearca sa mai miste ceva in tara asta pica de prosti. Na,daca am stat ca prostii,ca scarbele in casa sa invatam si n-am mers sa ne frecam de altii prin cluburi sau mai stiu eu pe unde isi petrece tinerimea 'cool' timpul,ce dracului sa stim noi. Nimic.
|
|
Petitie impotriva UNTOLD - ofensa adusa identitatii crestine!
Eliminarea subvenției de stat pentru partide!
Noi romanii vrem pace! Respect față de toate statele, conform Constituției Romaniei Art 10
PETIȚIE pentru debirocratizare, simplificare și corectare a procedurilor și deciziilor privind implementarea proiectelor din apelurile de Digitalizare IMM și ONG din cadrul PNRR
Integrarea medicinilor traditionale si de stil de viata, in ingrijirile medicale
Spune STOP eutanasierii câinilor sănătoși din adăposturile publice din Timiș!
CCR TREBUIE SĂ PLĂTEASCĂ!
SUNT FEMEIE ȘI AM DEMNITATE, SUSȚIN DIANA GUDIMA!
Cerem sancționarea influenceriței Marilu care a lovit o pisică – STOP cruzimii față de animale!
Solicităm prelungirea termenului de încheiere a contractelor de vânzare-cumpărare cu TVA 9% până la 30 decembrie 2026
Salvati Dealul Lempes si comunitatile din jur de impactul Autostrazii A13
Mariti amenda pentru taierea copacilor din Bucuresti
Cerem retragerea Romaniei din Organizatia Mondiala a Sanatatii!
Salvăm Casa Dinu Lipatti
"SALVAȚI PISICILE COMUNITARE DIN BOTOȘANI-AU NEVOIE DE CĂSUȚELE LOR"!!!
Petiție ÎMPOTRIVA DISCRIMINĂRII COMUNITĂȚII ETNICILOR ITALIENI DIN ROMÂNIA. APPELLO Contro la Discriminazione della COMUNITÀ ETNICA ITALIANA IN ROMANIA
Doriți să schimbați ceva?
Schimbarea nu se întâmplă dacă tăceți. Autorul acestei petiții a luat atitudine și a acționat. Veți face la fel? Porniți o mișcare socială creând o petiție.
Creeați propria dumneavoastră petițieAlte petiții care v-ar putea interesa
Petiție de susținere a conf univ dr. Emanuel Conțac
942 Creat: 2025-09-19
Domnule deputat, vă cerem să demisionați!
1548 Creat: 2025-09-11
Diabetul nu are vârstă
1224 Creat: 2025-09-05
Pentru continuitate și merit – Susținem candidatura lui Andrei Fermeșanu la Opera din Iași
439 Creat: 2025-09-18
Stop Fumului Toxic in Banat - vrem aer curat pentru familiile noastre!
248 Creat: 2025-09-20
Vrem o legislație pro-europeană a artificiilor care să respecte drepturile românilor la fel ca și drepturile celorlalți cetățeni europeni.
5905 Creat: 2025-06-14
Păstrăm Trenulețul FloreFun la Vivo! Cluj-Napoca 🚂💛
337 Creat: 2025-09-07
Interzicerea ONG-ului Fascist Extremist DECLIC
152 Creat: 2025-09-18
Nu discriminați elevii! Reintroduceți transportul școlar complet în Florești și Tăuți
293 Creat: 2025-09-15
"SALVAȚI PISICILE COMUNITARE DIN BOTOȘANI-AU NEVOIE DE CĂSUȚELE LOR"!!!
119 Creat: 2025-09-21
Petitie sa avem pauze de 10 minute
117 Creat: 2025-09-19
#StopJocLaNenoroc
146 Creat: 2025-09-10
NU BLOCAȚI ORAȘUL! LĂSAȚI CÂMPINA SĂ SE DEZVOLTE!
99 Creat: 2025-09-22
Scoateți comuna Tărtășești din izolare! Nu avem niciun mijloc de transport public!
105 Creat: 2025-09-15
Amenajarea de spații destinate câinilor de companie în parcurile mari și medii din municipiul Oradea
85 Creat: 2025-09-19
Acces direct din Popesti Leordeni la noua statie de metrou de pe Sos Berceni
385 Creat: 2021-01-31
‼️‼️ Vrem redeschiderea stației de autobus pentru elevi, lângă Media Galaxy pe Corvinilor, sau in apropierea școlilor!
1915 Creat: 2025-09-11
Rapid cere respect!
1350 Creat: 2025-09-14
Cerem modificarea graficului rutei de autobuz nr. 2 – „str. V. Alecsandri – or. Cricova”
230 Creat: 2025-09-09
GRATIERE 2025
100653 Creat: 2025-02-03