Morometii la subiectul 3 la bac

Denisa

/ #820

2016-07-04 19:32

Nu stiu ce sa zic, pentru ca ma simt stanjenita de faptul ca traiesc intr-o lume de cacat. Pentru ce e bac daca fiecare scrie ce si cum vrea? In primul rand, incepand din clasa a IV-a, invatam ce e antebelic, interbelic, si postbelic.. Anul publicatiei conteaza. Am citit de cateva minute un articol in care se specifica "Consideram ca trebuia specificat clar ca este vorba despre o perioada istorica, nu despre barul Interbelic din Bucuresti. De unde sa stie copilul despre ce e vorba?". Adica pe bune? Cocoana, trimite-ti pruncu la scoala si pune-l sa invete, nu tot iti ridica odrasla in slavi, ca-i vai de capul sau. Ma daca esti prost..du-te-n puii mei si nu semna foaia aia de inscriere in bac!! O generatie de copii retardati si cacanari pentru care parintii fac tot! Cum sa fie vorba de o crajma din capitala intr-un eseu la literatura romana? Nu mi se pare deloc normal ca noi, cei care am invatat si ne-am incadrat in cerinta, sa fim punctati la fel ca toti idiotii! Aceasta petitie nu-si are rostul, denota doar prostia si lipsa de studiu de care ati dat dovada! Daca ati fi luat in serios acest examen, nu ati fi gresit. Tara lui Papura Voda.. Fiecare facem ce ne trece prin cap si dupaia ne plangem ca prostia doare si ne cerem drepturile!! Cerinta era clar specificata.. real: roman interbelic, uman: roman psihologic.. Acuma sa ma ierte Dumnezeu, daca s-ar putea, ati vrea sa dea altcineva acest examen in locul vostru si voi sa primiti laudele. O Romanie de rapa, si o generatie de besinosi care inafara de a cunoaste toate crajmele orasului, nu stiu altceva, iar pe urma ne plangem ca suntem taxati! Urat, urat de tot.. mi-e mila de unii..asta e