Scrisoare deschisă de susținere a comunității LGBT


Musafir

/ #569

2016-06-13 19:44

Pentru ca atat noi cat si ei avem drepturi egale..toti suntem egali in fata Lui Dumnezeu,fiecare suntem a Lui Dumnezeu,mi se pare o prostie sa urasti pe cineva doar ca e de acelas sex si se iubeste cu o alta persoana de acelas sex,frate fiecare are dreptu sa iubeasca pe cine vrea el nu ii dicteaza nime pe cine sa iubeasca sau ce sa simta,fiecare dintre ei are dreptu la fericire si la drepturi egale asa cum avem si noi..ura raneste si ura nu vine de la Dumnezeu vine de la ala rau si nu e deloc bine..vezi unii care huiduiesc si scuipa s.a.m.d pe cei gay..la mine cuvintu gay nu exista pentru mine ei is fratii si surorile mele si in primu rand la o persoana conteaza sufletul si inima nu etnia,situatia materiala,rasa,religia s.a.m.d.nu imi place deloc discriminarea.ca altii fac diferente de ex unu bogat face diferenta intre el si unu sarac si pe cel sarac sil trateaza cu inferioritate nepasare etc pentru ca el vai e bogat si so ajuns pan la urma can mori nu pleci cu vila banii s.a.m.d pe lumea cealalta..na si ar trebuii ca unii sa se trezeasca din somnu lor si sa inceapa sa se accepte si sa se iubeasca unii pe altii ca pe ei insisi asa cum spune Dumnezeu intr-o porunca:iubesteti aproapele ca pe tine insuti....trebuie sa ne iubim unii pe altii asa cum si Dumnezeu ne-a iubit inainte sa ne nastem si ne va iubii mereu cu o iubire neconditionata..TOTI SUNTEM EGALI..SUSTIN COMUNITATEA LGBT.