Stop internarii copiilor in spital fara parinti!

Stefi

/ #566

2016-05-27 20:46

Eu nu sunt de acord cu internarea mamelor in secția mai ales aceasta fiind una de contagioase . Copii nu ar mai fi traumatizati daca ați stii sa i îngrijiri in loc sa stati si sa semnate petiti. De ce majoritatea copiilor vin cu rotavirus? Răspuns: pentru ca i lăsați sa lunga toate portierele mașinilor, ii ignorată total si cand ajungeti in parc cu ei ptr ca v ați adus aminte ca nu sunt niște obiecte ce la o vârsta fraceda stau si vegeteaza in fata televizorului , curgandu le din gura , ii lăsați sa bage n gura toate crengile căcate de ciori si date cu toate substantele de capuse ptr ca voi stati pe banca si va spuneti oful cu alte mămică si barfiti nu știu ce mama de la scara ,,X" . Recunosc nu mi se pare normal sa lăsăm copiii ce trebuie alaptati dar tot ce spuneti voi sunt minciuni mereu au fost internati aceasta categorie de copii si cei cu dizabilitati mintale. Voi ce faceți la gradinita stati cu copilul? La spital ce ați vrea sa i facă ? Vaai a rămas traumatizat ca l au înțepat ce vreți sa i facă sa l mangaie asta i medicina si nu s au inventat perfuziile virtuale ! Destul ca au si televizor in camera , fiind obisnuinti cu mediul de acasa! Asistentele nu se comporta frumos ci admirabil,incredibil si tot ce doriți! Persoane cu inima buna si cu un comportament exemplar si demn de urmat un exemplu ptr copii vostru daca nu ați fi niște casnice nu v ați putea interna cu copiii vostri ! Mai ales ca asistentelor medicii si tot cadrul vin de atâtea ori la spital in timpul lor liber acesta fiind foarte rar daruit si stau cu griji sa nu pateasca ceva copii ! Vin cu unghile nefaste si tunse ca altfel nu am cum sa ma exprim ca sa nu va inbolnaveasca copii si voi veniți de la manichiura si vreți sa stati pe rețelele de socializare si cica nu aveti voie cu telefoanele! Asta nu va permite nici legea si de ce ați avea voie cand nici cadrul nu are . Nici psihologic vorbind nu i bine sa va internati cu copii ptr ca le transmiterii gânduri rele vrand netransferabil si intrati in panica. Vreți sa va cazari cu ei ca la hotel spuneti nu mai începerii sa minți despre acest spital ptr ca de cand ii el nu a avut reclamații si va treziti voi.